Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

Загрузка...

АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ) / сторінка 12

Назва:
АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,65 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Встановлення монопольно низьких закупівельних цін на тваринницьку продукцію спричинило в 2002 р. відмову від контрактної здачі продукції. В таких умовах 74 % опитаних селян самостійно займаються реалізацією продукції.
Підтримка розвитку особистих підсобних господарств для можливого перетворення їх у невеликі фермерські господарства є необхідною умовою на шляху розвитку сільського господарства України. Якщо середній розмір фермерського господарства за розмірами використовуваних угідь становить майже 60 га, то в 300 тис. селянських господарств середній розмір сільськогосподарських угідь складає понад 4 га. Завданням Уряду є сприяння створенню асоційованих підприємств, які б надавали відповідну допомогу при зростанні товарності селянського господарства. В свою чергу, лише розвиток приватного сектора може слугувати основою для створення асоційованих форм бізнесу на основі використання механізму вертикальної інтеграції.
У третьому розділі “Взаємозв’язок процесів розвитку аграрного бізнесу і ринкової інфраструктури” показано, що найбільш значний вплив на підприємницьку діяльність в аграрному секторі та обслуговуючих його сферах здійснює інституціональне організаційно-технічне середовище, яке характеризується наявністю та різноманітністю інститутів інфраструктури. Розкрито проблеми фінансового забезпечення розвитку аграрного бізнесу та доведено необхідність державного регулювання для забезпечення розвитку системи кредитних небанківських установ асоційованого типу.
Якщо економіка являє собою складну систему, а її складові підсистеми виконують сукупність субординованих функцій і в той же час окремі підсистеми виконують специфічні функції, то можна говорити, що інфраструктура – це передусім сукупність елементів, що забезпечують безперебійне функціонування взаємозв’язків об’єктів і суб’єктів цієї системи. Складність інфраструктури як системи обумовлена різноманітністю функцій, які виконують її складові елементи. Відповідно до функцій у роботі виділено організаційно-технічну, фінансово-кредитну та інформаційно-аналітичну і консультативну інфраструктуру. Значне місце в інтеграційних процесах на всіх видах ринків займає маркетингова інтеграція сільськогосподарських товаровиробників з об’єктами інфраструктури. В роботі показано, що вона має загальногалузеве і міжгалузеве значення, оскільки забезпечує формування елементів ринкової інфраструктури. Провідна роль у них належить товарним агропромисловим біржам. Вони відзначаються високою концентрацією попиту і пропозиції та виступають генераторами врівноважених цін на агропродовольчому ринку. Реалізація через біржу 10 % загальної кількості продукції забезпечує виявлення ринкових цін. Біржі повинні відіграти ключову роль у процесах уникнення цінового ризику і визначення справедливої ціни та покликані вирішити проблему прозорості механізму формування цін і забезпечити ціновий моніторинг. Саме це є важливим з огляду на формування цін сільськогосподарських товаровиробників за наявності відповідного інформаційного забезпечення. В дослідженні особливу роль відведено механізмам асоційованої участі в капіталі товарної біржі. Існуючий механізм біржової діяльності забезпечує широкі права для сільськогосподарських підприємств, інших суб’єктів аграрного бізнесу завдяки механізму асоційованого членства, однак ці права використовуються неефективно.
Протягом 2001–2002 рр. практично завершувався процес формування напрямів діяльності та спеціалізації бірж. Зменшення числа реально діючих агропромислових бірж супроводжувалося зрстанням обсягів укладених угод. У 2001 р. в порівнянні з 2000 р. обсяги укладених угод з сільськогосподарської продукції збільшились у 4,5 раза, а в першому півріччі 2002 р. – у 4,3 раза в порівнянні аналогічним періодом 2001 р. В результаті питома вага сільськогосподарської продукції в структурі обсягів укладених угод в 2001 р. становила 49 %, а в першому півріччі 2002 р. ще до появи на ринку нового урожаю – понад 50 %. Створення біржового сільськогосподарського ринку в Україні шляхом організації аукціонних торгів, активізації роботи біржової інфраструктури виявило комплекс нерозв’язаних проблем: відсутність єдиного біржового механізму, неврегульованість питань щодо політики товарних і фінансових інтервенцій з метою впливу на формування цін, відсутність аналізу та прогнозування продовольчого ринку, недосконалість ринкової інфраструктури.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок