Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

Загрузка...

АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ) / сторінка 13

Назва:
АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,65 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
В той же час за період з 2000 р. постійно зростає статутний капітал бірж при одночасному зростанні частки в ньому асоційованих членів (рис. 1)
Рис. 1. Динаміка статутного капіталу бірж та частка в ньому асоційованих членів (млн грн, за даними Державного комітету статистики України)
При цьому показник ліквідності агропромислових бірж у 2001 р. склав 183,1 % і за перше півріччя 2002 р. 167 %. По суті біржова торгівля сільськогосподарською продукцією формує достатньо динамічно зростаюче співвідношення між обсягами попиту і пропозиції. Це є результатом виходу на оптовий ринок все більшого числа великих сільськогосподарських підприємств, операторів ринку, а також фірм гуртової торгівлі. Разом з тим зростання обсягів сільськогосподарського виробництва в регіонах не було забезпечене відповідним зростанням обсягів товарообороту на біржах. З огляду на це місцевим органам влади необхідно активізувати діяльність щодо стимулювання виходу сільськогосподарських товаровиробників на біржі зі своєю продукцією. По-друге, необхідно вдосконалювати сам механізм участі в біржовій діяльності. Для активізації біржової діяльності обов’язковою повинна стати координація діяльності бірж з питань цінової політики та проведення торгів, стандартизація біржових товарів, сертифікація бірж і діяльності біржових посередників, легітимність укладання і гарантійність ліквідності біржових угод, а також відкритість та прозорість біржового ринку. Трансформація сільськогосподарських підприємств повинна супроводжуватися реалізацією механізму їх асоційованої участі в капіталі бірж.
З розвитком інфраструктури повинен проходити подальший відбір кращих для даного регіону форм “оптовизації” бізнесових операцій. Чільне місце в ринковій інфраструктурі повинні отримати оптові ринки, аукціони, агроторгові доми. Через них повинна реалізовуватися сільськогосподарська продукція, яку важко зберігати. В науковому дослідженні доведено, що ці об’єкти інфраструктури аграрного ринку доцільно створювати у формі асоційованих структур бізнесу, засновниками яких стануть як приватні підприємства, так і агрофірми, кооперативи, переробні підприємства, торгові заклади, банки.
Для реалізації функцій інформаційно-аналітичної інфраструктури необхідно завершити створення в Україні системи цінового моніторингу, яка дасть змогу отримувати надійну і своєчасну достовірну інформацію, доступну товаровиробникам та споживачам. У системі цінового моніторингу значну роль повинні відіграти служби сільськогосподарського маркетингу у формі некомерційних асоціацій. Інформаційно-аналітичне і консультативне забезпечення мають здійснювати дорадчі служби. Вони можуть забезпечити реалізацію урядової політики на галузевому рівні; наставництво тим, хто займається фермерською діяльністю; розвивати і впроваджувати нові методи господарювання; консультування з питань безпеки продуктів, екологічної безпеки, земельних відносин. Для ефективного розвитку аграрного бізнесу в Україні необхідно створити власну модель дорадчої служби.
Фінансова сфера в останні два роки має достатні ресурси для повноцінного забезпечення кредитами, однак ці ресурси в основному короткострокові. В 2001-2002 рр. комерційні банки активізували кредитні операції з сільськогосподарськими товаровиробниками. Обсяги кредитів сільському господарству щорічно складали від 1,8 до 2,5 млрд грн (рис. 2).
Рис. 2. Зміна обсягів кредитування комерційними банками України сільськогосподарських товаровиробників та їх потреби в кредитах, млрд грн Розраховано за даними Державного комітету статистики України
Зростання ділової активності вимагає додаткового залучення коштів. Останні ж неможливі без надійної застави. Проте, як свідчать дані Державного комітету статистики, у сільськогосподарських підприємств постійно зменшується вартість майна, що унеможливлює функціонування механізму застави. Низька платоспроможність підприємств аграрного бізнесу, відсутність достатньої кількості джерел фінансування призвела до того, що протягом останніх десяти років значно зменшилися суми інвестицій в основний капітал.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок