Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ) / сторінка 16

Назва:
АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,65 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
В 2000 р. склалась ситуація, яка дуже гостро поставила питання щодо розвитку та інтеграції суб’єктів інфраструктури аграрного ринку. За зимовий період ціни на зерно усіх класів зросли в середньому у 2,4 раза. Відсутність обслуговуючих структур аграрного бізнесу, заснованих на асоційованому членстві товаровиробників, а також дійового механізму заставних цін призвели до значних коливань кон’юнктури. Практично склалася кризова ситуація, в умовах якої товаровиробники втратили майже 300 млн дол. У 2001-2002 рр. ситуація докорінно змінилася завдяки оптимізації вертикальних зв’язків виробників і суб’єктів інфраструктури. В дослідженні доведено, що наявність асоційованих форм бізнесу з участю капіталу сільськогосподарських товаровиробників сприятиме прозорості і забезпечуватиме розширення оптового характеру ринкових операцій.
Доведено, що великий агропродовольчий потенціал, який на сьогодні використовується лише частково, призведе до перевиробництва. Феномен перевиробництва в Україні поки що не досліджується. Зростання обсягів виробництва сільськогосподарської продукції при незначному зростанні доходів населення і майже незмінних обсягах споживання може спричинити розбалансованість на продовольчому ринку. Ситуація на ринку ускладнюватиметься у зв’язку з великими потенційними можливостями вітчизняного сільського сгосподарства. Адже Україна протягом останніх десяти років ще не досягла за рівнем виробництва сільськогосподарської продукції показників докризового періоду. З однієї сторони, перевиробництво в Україні – це неадекватність обсягів виробництва рівню розвитку маркетингових каналів. З іншої – перевиробництво є наслідком низького платоспроможного попиту населення. На продовольчому ринку за десять місяців 2002 р. вперше індекс споживчих цін на продовольчі товари склав 94,6 %, (при зростанні за вересень–жовтень на 0,9 %), при цьому ціни на продукцію сільського господарства знизилися на 16,1 %. Основною причиною такого стану речей є перш за все низький рівень доходів населення. Другою причиною є ріст виробництва продовольства. Третьою причиною стало зменшення обсягів експорту. Четвертою причиною є незмінність валютного курсу.
Необхідність державного регулювання агробізнесу об’єктивно обумовлена тим, що ринковий механізм саморегулювання не завжди дає позитивні результати. Практика свідчить, що майже в усіх індустріальних країнах держава бере активну участь у формуванні та розвитку аграрного бізнесу, підтримці найбільш доцільних і ефективних його напрямів. При цьому змінилася структура напрямів фінансової підтримки аграрного бізнесу. Наприклад, в ЄС за чотири роки частка цінових субсидій знизилась, а частка прямих трансфертів зросла з 8 до 33 %. Слід зазначити, що у 2002 р. сума цінових субсидій в країнах ЄС склала 40 млрд євро. В сучасних умовах в Україні можна використати ряд важелів державного регулювання розвитку аграрного бізнесу. Перш за все це інструменти цінової політики: гарантовані ціни на закупівлю в продовольчі фонди, надбавки до цін на продукцію, заставні ціни. Не менше значення мають інструменти кредитної політики: пільгове кредитування, особливі умови інвестиційного кредиту. Значна роль державного регулювання залишається при бюджетному фінансуванні, зокрема: через бюджетні позики, компенсації під час закупівлі технічних ресурсів, лізинг, субсидовані соціальні програми, гарантоване авансування під час закупівлі до державних фондів, фінансування заходів за цільовими програмами. Значну роль може відіграти державний механізм податкового та митного регулювання. Всі ці інструменти мають пов’язуватись у єдину систему державного регулювання. Вся податкова система повинна містити комплекс законів. При цьому основою має стати земельне законодавство. Закон “Про запровадження в порядку експерименту єдиного (фіксованого) податку для сільськогосподарських товаровиробників” не був до кінця апробований на практиці і не було враховано всі виявлені у процесі експерименту недоліки під час прийняття Закону України “Про фіксований сільськогосподарський податок”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок