Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ) / сторінка 17

Назва:
АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,65 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Запровадження фіксованого податку призвело до зміщення податкового тягаря з відносно економічно сильних господарств на економічно слабкі. Розробка системи оподаткування підприємств аграрного бізнесу має вирішити таке складне питання, як джерела сплати податків. Як відомо, до складу фіксованого податку увійшли податки та збори, одна частина яких сплачується за рахунок прибутку, а друга — за рахунок коштів, що відносяться на собівартість продукції. Оскільки сільськогосподарські товаровиробники, платники фіксованого податку, сплачують ще й податки і збори, які не увійшли до його складу, слід чітко розмежувати джерела їх сплати.
У дослідженні показано, що незважаючи на те, що Законом “Про податок на додану вартість” передбачено, що сума податку, яка сплачується до бюджету переробними підприємствами за реалізовані молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським варовиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо у живій вазі, а також сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету підприємствами агробізнесу за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у їх розпорядженні і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва, виробники сільськогосподарської продукції і переробні підприємства часто обходять чинне податкове законодавство. Практично в Україні лише третина продукції реалізується з дотриманням податкового законодавства. Причиною в більшості випадків є небажання платити високі податки, про що свідчить коефіцієнт податкового навантаження. Позитивним з точки зору регулювання є той факт, що податкове навантаження на сільськогосподарські підприємства в Україні поступово стабілізується (рис. 4). Водночас воно поки що перевищує рівень рентабельності підприємств аграрного бізнесу.
Рис. 4. Рівень рентабельності (збитковості) і податкове навантаження сільськогосподарських підприємств, відсотки Розраховано за даними Державного комітету статистики України
При існуванні ефективної податкової системи в усіх розвинутих країнах не відмовляються від регулювання доходів з допомогою цін як механізму безпосереднього впливу на доходи структур аграрного бізнесу. Сучасні концепції ціноутворення на сільськогосподарську продукцію в розвинутих країнах передбачають активне державне втручання у процес формування цін і їх регулювання. Держава проводить не політику ціноутворення, а політику регулювання агропродовольчого ринку з метою забезпечення економічних умов розвитку і пропорцій на ринку. Ціна виступає засобом, а не об’єктом державного регулювання. В Україні протягом останніх десяти років уряд лише частково використовував ціну як об’єкт регулювання і майже не використовував її як засіб регулювання. В результаті ціни часто виступали гальмом розвитку сільськогосподарського виробництва. Проведений аналіз індексів цін свідчить, що зростання цін на продовольчі товари приводить у наступні роки до виникнення сприятливої кон’юнктури на продукцію сільського господарства. Проте відсутність достатніх доходів у населення не приводить до позитивного зростання цін. У результаті індекс цін на продовольчі товари у 2000 р. виявився на 27,4 % нижчий від індекса цін на продукцію сільського господарства. В 2002 р. зростання обсягів виробництва зерна на 1,4 млн т більше, ніж у 2001 р. призвело до значних збитків господарств через зниження закупівельних цін. Стабілізація вигідних цін на тваринницьку продукцію в 2001 році стала запорукою приросту поголів’я худоби на 10 %. У 2002 р. ціна 1 т молока знизилась на 66 грн. Як наслідок, за останні три місяці 2002 р. поголів’я корів скоротилося на 152,4 тис. Це, в свою чергу, призвело до зниження закупівельних цін на яловичину на 25 %, на свинину – на 31 %. По суті виник ефект малих хвиль коливання цін на сільськогосподарську продукцію та продовольчі товари з різнонаправленою амплітудою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок