Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ) / сторінка 9

Назва:
АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,65 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
На основі дослідження зроблено висновок, що чим більше товаровиробник приділяє уваги розвит-ку сільськогосподарського виробництва, тим менше йому залишається часу і мож-ливостей ефективно діяти в інших, споріднених сферах. Отже, розвиток виробництва для товаровиробника законо-мірно стає альтернативою успішній ринковій діяльності, яка, врешті, визначає ефективність усього господарювання. З огляду на це проблему поєднання виробничої і ринкової діяльності сільськогосподарські товаровиробники можуть вирішити, досягши таких розмірів виробництва, які дадуть змогу утримувати власні спеціалізовані служби постачання і мережі збуту продукції, переробні та інші підприємства. Проте існують оптимальні розміри виробництва, і зростання масштабів агробізнесу не обов’язково є результативнішим та ефективнішим, диверсифікація видів діяльності погіршує керованість. Другий шлях пошуку можливостей поєднання виробни-чої і ринкової діяльності — це користування послугами ринкових посередників на контрактній основі. Оскільки всі посередники працюють з метою отримання прибутку, то інтереси товаровиробника вступають у суперечність з інтересами посередників. На противагу першим двом третій шлях, за допомогою якого сільськогосподарські товарови-робники можуть не лише забезпечити гармонію виробни-чої і ринкової діяльності, а й стати рівноправними, кон-курентоспроможними учасниками ринкових відносин, — це шлях вертикальної інтеграції та створення асоційованих форм аграрного бізнесу з метою проникнення у суміжні з сільськогосподарсь-ким виробництвом сфери діяльності для забезпечення контролю за рухом створеної у господарстві продукції й отримання прибутку.
У другому розділі “Організаційно-економічний механізм функціонування та особливості трансформації асоційованих форм аграрного бізнесу” розкрито механізм асоційованої участі в аграрному бізнесі. Крім того, проаналізовано можливості трансформації існуючих господарств в асоційовані підприємства аграрного бізнесу, дано оцінку місця і ролі в цих процесах селянських господарств, а також доведено необхідність їх вертикальної інтеграції.
Історія розвитку асоційованих форм аграрного бізнесу тісно пов’язана з історією розвитку кооперації. Зарубіжні (І. Витанович) і вітчизняні вчені (М.І. Туган-Барановський, В.В. Зіновчук) на основі аналізу історичного матеріалу довели, що сільськогосподарські кооперативи в Україні сприяли розвитку приватних господарств агробізнесу. В дисертаційному дослідженні знайшла відображення і отримала подальший розвиток теза про нерозривність процесів розвитку агробізнесу і кооперації.
Завдяки політиці реформ в Україні швидко зростає число обслуговуючих асоційованих підприємств аграрного бізнесу. Практичний досвід їхньої діяльності показує, що вони покращують фінансово-економічні показники виробників, які їх утворили, за рахунок реалізації продукції більшими партіями і вищої якості, створення конкурентного середовища у сфері переробки сільськогосподарської продукції, прискорення інтеграційних процесів технологічно поєднаних підприємств. Однак розвиток асоційованих підприємств в Україні стримується через різні причини як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру. Значною мірою це зумовлено низьким рівнем організаційної роботи та недостатньою підготовкою керівників і спеціалістів місцевих органів управління. В дисертаційному дослідженні доведено, що, по-перше, асоційоване членство у виробничому і обслуговуючому підприємстві не може бути рівноцінним. По-друге, положення нормативних документів про те, що асоційований член вносить пай не як інвестицію і це не є прибутковим вкладенням, видається необґрунтованим. По-третє, на практиці неможливо реалізувати обмеження, згідно з яким асоційований член не має права отримувати послуги від обслуговуючого кооперативу.
В індустріальних країнах існують різні форми реалізації механізму інтеграції: фермерські кооперативи, їхні спілки, об’єднання спілок, спеціалізовані об’єднання, товариства змішаних сільськогосподарських інтересів, змішані товариства на користь розвитку сільського господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок