Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРООПТИЧНІ РЕЗОНАНСНІ НВЧ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНИХ ВІДДАЛЕМІРІВ-РЕФРАКТОМЕТРІВ

ЕЛЕКТРООПТИЧНІ РЕЗОНАНСНІ НВЧ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНИХ ВІДДАЛЕМІРІВ-РЕФРАКТОМЕТРІВ

Назва:
ЕЛЕКТРООПТИЧНІ РЕЗОНАНСНІ НВЧ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНИХ ВІДДАЛЕМІРІВ-РЕФРАКТОМЕТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,62 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.КАРАЗIНА
Оробінський Андрій Миколайович
УДК 535.241.13+528.517.8
ЕЛЕКТРООПТИЧНІ РЕЗОНАНСНІ НВЧ МОДУЛЯТОРИ
ЛАЗЕРНИХ ВІДДАЛЕМІРІВ-РЕФРАКТОМЕТРІВ
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному науково-дослідному інституті
метрології Держстандарту України.
Науковий керівник кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Кравченко Микола Іванович, Харківський державний науково-дослідний інститут метрології Держстандарту України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Кузьмічов Володимир Михайлович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти i науки України, професор кафедри квантової радіофізики;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Воронов Олексій Петрович,
Концерн “Інститут монокристалів” НАН України, старший науковий співробітник Науково-дослідного відділення “Оптичні і конструкційні кристали”, м. Харків.
Провідна установа
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова Національної академії наук України, відділ квантової електроніки та нелінійної оптики, м. Харків.
Захист відбудеться “08” листопада 2002 р. о 1530 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “01” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні інтенсивно використовуються космічні навігаційні системи (КНС) “ГЛОНАСС” та GPS для розв'язування геодезичних, інформаційних, військових та інших проблем, а також при виконанні міжнародних наукових програм дослідження глобальних та регіональних екологічних та геодинамічних процесів, вивченні фігури Землі, прогнозах клімату та інших.
До складу як сучасних КНС четвертого покоління “ГЛОНАСС”, GPS, так і КНС п'ятого покоління “GALILEO” та “ГЛОНАСС-М”, що розробляються, входять квантово-оптичні станції (КОС) та багатопозиційні мікрохвильові станції (БМС).
КОС та БМС метрологічно забезпечуються Державною службою єдиного часу та еталонних частот та лазерними системами лінійних вимірювань (ЛСЛВ), до складу яких входять лазерні віддалеміри-рефрактометри (ЛВР).
Таким чином, створення ЛВР з діапазоном вимірювань довжини від 0,3 до 30 км з відносною похибкою 3Ч10-7 при довірчій імовірності P = 0,95 як для сучасних КНС, так і КНС, що розробляються, є своєчасною і актуальною науково-практичною проблемою.
Для розробки таких ЛВР своєчасною та актуальною є науково-практична задача створення електрооптичних резонансних НВЧ модуляторів з абсолютною інструментальною похибкою, яка вноситься модулятором в абсолютну інструментальну похибку ЛВР, не більше ± 0,03 мм при P = 0,95.
Аналіз ЛСЛВ вищої точності з безперервним випромінюванням та електрооптичними модуляторами (ЕОМ), створених в Державному оптичному інституті ім. С.І.Вавілова (м. Санкт-Петербург), Інституті радіотехніки та електроніки Російської АН, Єреванському політехнічному інституті, Kern (Швейцарія), NIST (США) та інших, показав, що підвищення точності ЛВР у два рази і збільшення діапазону вимірювань убік більших довжин потребує зниження мікрохвильової потужності, що подається до модулятора, збільшення глибини модуляції лазерного випромінювання, стабільності фазового фронту випромінювання на виході кристала ЕОМ і зменшення нелінійних спотворень промодульованого лазерного випромінювання. Щоб задовольнити ці суперечливі вимоги, необхідне дослідження тонкої структури електромагнітних і температурних полів як у порожнині резонатора, так і в кристалі резонансного ЕОМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕЛЕКТРООПТИЧНІ РЕЗОНАНСНІ НВЧ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНИХ ВІДДАЛЕМІРІВ-РЕФРАКТОМЕТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок