Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ГЕКСАБОРИДУ ЛАНТАНУ, ОТРИМАНИХ СПРЯМОВАНОЮ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ

СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ГЕКСАБОРИДУ ЛАНТАНУ, ОТРИМАНИХ СПРЯМОВАНОЮ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ

Назва:
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ГЕКСАБОРИДУ ЛАНТАНУ, ОТРИМАНИХ СПРЯМОВАНОЮ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
Філіпов Володимир Борисович
УДК 537.533: 539.2: 539.4: 620.18: 669.017
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ
КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ГЕКСАБОРИДУ ЛАНТАНУ,
ОТРИМАНИХ СПРЯМОВАНОЮ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук

Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича Національної академії наук України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Падерно Юрій Борисович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича,
Національна академія наук України, завідувач лабораторії
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Подрезов Юрій Миколайович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича,
Національна академія наук України, завідувач відділом
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Іванченко Володимир Григорович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова,
Національна академія наук України, завідувач відділом
Провідна установа: Інститут монокристалів
Національна академія наук України,
Захист відбудеться “ 20 червня 2007 р. о 1400 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ – 142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, за адресою: 03680, Київ – 142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий “ 16 травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Коржова


Актуальність теми. Гексаборид лантану – добре відомий термоемісійний матеріал, який широко використовується у різноманітному обладнанні, що потребує високої щільності емісії, тривалого ресурсу та надійності. Він зберігає емісійні властивості у низькому вакуумі та добре працює у системах, які періодично повинні розгерметизовуватися. Найкращі експлуатаційні властивості мають термоемісійні елементи, виготовлені з монокристалів LaB6, але саме вони мають і найнижчі механічні властивості. Значна крихкість монокристалів LaB6 обумовлює їх чутливість до швидкісного нагрівання, а також є завадою виготовленню термоемісійних елементів з малим перерізом або складної форми. Особливо гостро це питання постало при розробці катодів-компенсаторів із миттєвим стартом для стаціонарних плазмових двигунів корекції орбіти штучних супутників Землі.
Невідповідність між рівнем емісійних та механічних властивостей монокристалу LaB6 може бути усунута за рахунок створення на його основі композиційних матеріалів, зокрема з диборидами перехідних металів.
Окрім суто практичного використання, спрямовано закристалізовані сплави MeIB6 IIB2 (де MeІ – Ca, La, Sm, Eu, Gd, a MeІІ – Ti, Zr, Hf, V, Nb, Ta, Cr або їх тверді розчини) можуть розглядатися як модельні об’єкти для вивчення фундаментальних закономірностей формування структури та властивостей керамічних композиційних матеріалів за рахунок можливостей зміни як величин термічного коефіцієнта розширення та міжплощинних відстаней складових компонентів, так і характеру взаємодії на міжфазній поверхні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація відповідає основним науковим напрямкам робіт Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України і виконана в рамках тем: “Завет” (“Заповіт”), № 175. Затверджена Розпорядженням Президії АН УРСР від 6 травня 1986 року, № 0893 (1986-1990); “Розробка керамічних матеріалів з характеристиками в’язкості руйнування 25 МН/м3/2”, № .71.2/89, Постанова ГКНТ СССР від 10.03.1989 р., № 129 (1989-1990); “Розробка фізико-хімічних основ створення гетерофазних керамічних матеріалів на основі тугоплавких сполук, засобів регулювання їх структурного стану та службових властивостей”, №01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТІВ НА ОСНОВІ ГЕКСАБОРИДУ ЛАНТАНУ, ОТРИМАНИХ СПРЯМОВАНОЮ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок