Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЦИТОКІНІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЦИТОКІНІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЦИТОКІНІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОНЧАРОВА Олена Сергіївна
УДК: 616.127-005.8-08-039.73-03971-07
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЦИТОКІНІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, академік АМН України,
професор Дзяк Георгій Вікторович,
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної терапії №2.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Полівода Сергій Миколайович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної терапії №2;
доктор медичних наук, професор Волков Володимир Іванович, Харківський інститут терапії АМН України ім. Малої Л.Т., завідувач відділу атеросклерозу.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска, відділ
хронічної серцевої недостатності, м.Київ.
Захист відбудеться 21.12.2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 17.600.02 при Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Запорізького державного медичного університету (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26).
Автореферат розісланий 17.11.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор М.А.Волошин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Хронічна серцева недостатність (ХСН) є найбільш частим ускладненням органічних захворювань серця, а також ряду хронічних захворювань легенів, печінки, нирок та ендокринних захворювань, таких як цукровий діабет, тиреотоксикоз, мікседема, ожиріння.
Прогноз для пацієнтів з ХСН залишається несприятливим: не більше 50% пацієнтів переживає п’ятирічний період, а серед хворих з ХСН III-IY функціонального класу приблизно половина вмирає упродовж року. Витрати на лікування хворих з ХСН складають приблизно 1% від загальних затрат на охорону здоров’я.
Незважаючи на переконливість сучасної нейрогуморальної теорії, згідно якій головною причиною розвитку синдрому ХСН є гіперактивація ренін-ангіотензін-альдостеронової та симпатоадреналової систем, в останні роки з’являється все більше клінічних фактів, які неможливо пояснити тільки підвищеною активністю нейрогормонів. Так, якщо головна причина ХСН – це вплив надлишку нейрогормонів, то блокада їхньої дії (наприклад, за допомогою інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) повинна призводити до стовідсоткового позитивного клінічного результату. У реальному житті застосування інгібіторів АПФ дозволяє досягати зниження ризику смерті хворих з ХСН у середньому лише на 23%. Ці факти – відсутність стовідсоткового клінічного ефекту нейрогуморальних модуляторів та поступове зменшення ефекту інгібіторів АПФ після кількох місяців терапії можуть мати декілька пояснень. Найбільш популярні з них зазвичай пояснюють таким чином: жоден з існуючих нейрогуморальних модуляторів не спричинює повного блокуючого впливу на гормональні системи, що причетні до появлення та прогресування ХСН; нейрогуморальні модулятори втрачають свій ефект при тривалому застосуванні.
Іншим реальним поясненням цих фактів може бути те, що поряд з нейрогормонами центральну роль в патогенезі ХСН деякі інші (зокрема, імунні) механізми, причетність яких до ХСН і зумовлює “неповну компетентність” нейрогуморальної теорії.
Існує декілька взаємопов’язаних компонентів імунної системи , які можуть приймати участь в патогенезі ХСН, і головний з них – прозапальні цитокіни (фактор некрозу пухлин альфа (ФНП-?), ІЛ-1, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-8), молекули адгезії, аутоантитіла, окис азоту та ендотелін-1. Більшість дослідників ставлять експресію прозапальних цитокінів у ряд першопричин розвитку та прогресування ХСН. Прямі докази ведучої ролі цитокінів в патогенезі ХСН отримані в класичній експериментальній роботі Bozkurt та співавторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЦИТОКІНІВ У ХВОРИХ З ХРОНІЧНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок