Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ, КОТРІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ СПОРУДЖЕННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ, КОТРІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ СПОРУДЖЕННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ, КОТРІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ СПОРУДЖЕННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,28 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
ЛАБІНСЬКИЙ Костянтин Миколайович
УДК 622.268.1:622.236.4:622.235.3
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ, КОТРІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ СПОРУДЖЕННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК
Спеціальність 05.15.04 - “Шахтне і підземне будівництво”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Будівництво шахт і підземних споруд” Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ШЕВЦОВ Микола Романович, завідувач кафедрою “Будівництво шахт і підземних споруд” Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
ПЕТРЕНКО Володимир Дмитрович, завідувач кафедри “Тунелі, основи і фундаменти” Державного технічного університету залізничного транспорту Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент
УСІК Ігор Іванович, професор кафедри “Будівельні геотехнології та геомеханіка” Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа - Донбаський державний технічний університет, кафедра “Будівельні геотехнології і гірничі споруди” Міністерства освіти і науки України (м.Алчевськ).
Захист дисертації відбудеться 17 грудня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м. Дніпропетровськ - 27,просп. К.Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м. Дніпропетровськ - 27, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “16” листопада 2004 р.
]
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В. Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У загальному комплексі будівництва й реконструкції сучасних шахт значну частину всього обсягу робіт займає проведення горизонтальних і похилих гірничих виробок. Необхідне відновлення шахтних фондів в умовах нових ринкових відносин вимагає поряд з підвищенням темпів будівництва зниження його собівартості.
З підвищенням глибини ведення робіт також ускладнюються умови проведення виробок, зокрема підвищується міцність гірських порід і зростає кількість метану, що виділяється в рудничну атмосферу. Найпоширенішим способом руйнування порід залишається буропідривний, а наявність метану й вибухового вугільного пилу обумовлює використання запобіжних вибухових речовин. Але з підвищенням рівня запобіжності ВР знижується їх потенційна енергія вибуху, що приводить до зниження коефіцієнта використання шпурів, а отже, до зниження темпів проведення гірничих виробок.
Аналіз ведення підривних робіт показує, що перспективним напрямком підвищення ефективності буропідривної технології є використання донної набійки шпурів. Теоретичне узагальнення й розробка технологічних рішень щодо її впровадження є актуальною науково-технічною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами й темами. Тема дисертації належить до тієї частини основних наукових напрямків кафедри БШ і ПС ДонНТУ що стосується розробки ефективних і безпечних рішень буропідривної технології проведення горизонтальних і похилих виробок і відбита в техзвітах держбюджетних тем Г-10-2000 і Н-6-2000, де автор дисертації був відповідальним виконавцем.
Ціль роботи полягає в підвищенні швидкості проведення гірничих виробок шляхом розробки ефективної конструкції шпурових зарядів.
Ідея роботи полягає у використанні донної набійки, що приводить до перерозподілу енергії вибуху в донній частині шпуру перпендикулярно його осі для підвищення ефективності буропідривних робіт.
Об'єкт дослідження – процес руйнування гірських порід при проведенні виробок за буропідривною технологією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ШПУРОВИХ ЗАРЯДІВ, КОТРІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ СПОРУДЖЕННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок