Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯЦІЯ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИХ Ca2+-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ СИСТЕМ МАЛОКЛІТИННИХ ТРАВНИХ ЗАЛОЗ

РЕГУЛЯЦІЯ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИХ Ca2+-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ СИСТЕМ МАЛОКЛІТИННИХ ТРАВНИХ ЗАЛОЗ

Назва:
РЕГУЛЯЦІЯ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИХ Ca2+-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ СИСТЕМ МАЛОКЛІТИННИХ ТРАВНИХ ЗАЛОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БИЧКОВА СОЛОМІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 612.014.42:612.31:591.431.2
РЕГУЛЯЦІЯ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИХ Ca2+-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ
СИСТЕМ МАЛОКЛІТИННИХ ТРАВНИХ ЗАЛОЗ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізіології людини і тварин
Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Клевець Мирон Юрійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук
Янчій Роман Іванович,
Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України,
провідний науковий співробітник відділу імунології та
цитотоксичних сироваток
кандидат біологічних наук
Рибальченко Тарас Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
науковий співробітник кафедри біохімії
Провідна установа: | Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
Захист відбудеться “ 17 ” червня 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, , біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, аудиторія № .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, .
Автореферат розісланий “ 14 ” травня 2004 р.
Виконуючий обов’язки вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
доцент В.В. Манько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У відповідь на дію зовнішніх стимулів клітини генерують Са2+-сигнали, які проявляються в коливному і тимчасовому підвищенні концентрації Са2+ у певних ділянках цитозолю. Під час ініціації Са2+-сигналів іони Са2+ вивільняються з внутрішньоклітинних депо, а також надходять у клітину ззовні. Вважали, що ІФ3-чутливі Са2+-канали є ключовими для вивільнення Са2+ у секреторних клітинах (Berridge, Irvine, 1984), а наявність ріанодинчутливих Са2+-каналів тривалий час заперечували. На сьогодні відомо, що до генерації Са2+-сигналів залученні різні типи каналів вивільнення Са2+ (Petersen et al., 1999). У секреторних клітинах вищих тварин були ідентифіковані усі три ізоформи ІФ3-чутливих Са2+-каналів і три ізоформи ріанодинчутливих Са2+-каналів (Lee et al., 1997; Leite et al. 1999; Zhang et al., 1999; Fitzsimmons et al., 2000), а також доведено наявність ІФ3-індукованого вивільнення Са2+ у секреторних клітинах безхребетних (Zimmermann, 1999; 2000). Однак взаємодія між каналами вивільнення Са2+ та іншими внутрішньоклітинними Са2+-транспортувальними системами, зокрема мітохондріальними, є не до кінця з’ясована. Відомо, що мітохондрії перебувають у тісному взаємозв’язку з каналами вивільнення Са2+ з внутрішньоклітинних депо і реагують на зміни концентрації Са2+ у цитозолі в стані спокою (Collins et al., 2000; 2001).
Крім того, залишається невивченим регулювання внутрішньоклітинних Са2+-транспортувальних систем ендогенними чинниками, які можуть модулювати Са2+-сигнали і визначати подальшу відповідь клітин. Знання про функціонування внутрішньоклітинних Са2+-транспортувальних систем потрібні для розуміння цілісної картини послідовності кальцієвої відповіді та для уявлення про механізми генерації Са2+-сигналу у секреторних клітинах, що дасть теоретичне підґрунтя для фармакологічної корекції патологій секреторних клітин. Тому наша увага була зосереджена на регулюванні цАМФ-аденілатциклазною, цГМФ-гуанілатциклазною та Са2+-кальмодуліновою системами ІФ3- та ріанодинчутливих Са2+-каналів, а також на вивченні взаємодії між цими каналами та іншими внутрішньоклітинними Са2+-транспортувальними системами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГУЛЯЦІЯ ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИХ Ca2+-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ СИСТЕМ МАЛОКЛІТИННИХ ТРАВНИХ ЗАЛОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок