Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ГРОМАДЯН

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ГРОМАДЯН

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ГРОМАДЯН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНИХ СПРАВ
 
Николайчук Любов Михайлівна
УДК 347.44
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ
ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ПРИВАТНОЇ
ВЛАСНОСТІ ГРОМАДЯН
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право та
цивільний процес; сімейне право, міжнародне
приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків -2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Юридичному інституті Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України
Луць Володимир Васильович,
Академія муніципального управління, завідувач кафердри цивільно-правових дисциплін
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент
Майданик Роман Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри цивільного права
кандидат юридичних наук, професор
Шишка Роман Богданович,
Національний університет внутрішніх справ, професор
кафедри цивільно-правових дисциплін
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м.Одеса
Захист відбудеться “27” листопада 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м .Харків, проспект 50-річчя СРСР,27.
Автореферат розісланий “25 ” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І. Чалий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена декількома обставинами . По-перше, інститут права приватної власності є важливою правовою формою, яка є головною і надійною основою забезпечення різноманітних матеріальних і духовних потреб громадян. Трансформація цього інституту в умовах переходу до ринкової економіки на основі нового Цивільного кодексу поставила ряд нових теоретичних і практичних питань, зокрема щодо юридичних підстав виникнення права приватної власності фізичних осіб.
По-друге, реформування цивільного і господарського законодавства викликає потребу в переосмисленні сутності та значення цілого ряду правових понять і категорій, зокрема категорії цивільно-правового договору, який є основним джерелом виникнення у громадян права приватної власності на майно. Як відомо, в новому Цивільному кодексі України від 16 січня 2003 р.(надалі скорочено – ЦК) закріплено ряд загальних положень про договори, зокрема принцип свободи договору, а також дається розгорнута регламентація окремих видів цивільно-правових договорів, які спрямовані на набуття громадянами права приватної власності. Господарським договорам присвячені й деякі норми Господарського кодексу України від 16 січня 2003 р.(надалі скорочено – ГК), в яких або дублюються положення ЦК про відповідні види договорів, або дається інше вирішення питань договірного регулювання, що, безумовно, створює труднощі в застосуванні відповідних положень на практиці.
По-третє, важливість наукової розробки питань щодо значення та ролі цивільно-правового договору у виникненні права приватної власності фізичних осіб обумовлена також процесами інтеграції нашої держави до європейського та світового співтовариства і необхідністю врахування позитивного зарубіжного досвіду в цих питаннях. Успішність реалізації цих завдань на сучасному етапі в першу чергу залежить від того, наскільки цивільне законодавство України відповідатиме сучасним тенденціям розвитку договірного права.
По-четверте, за останні роки в Україні було опубліковано декілька монографічних досліджень та навчальних посібників, присвячених загальним проблемам правового регулювання відносин власності, зокрема питанням розвитку та здійснення права приватної власності громадян.11 Дзера О.В. озвиток права власності громадян і Україні: Монографія.-К.: Вентурі, 1996; раво собственности в Украине // Под ред.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ГРОМАДЯН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок