Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив напружено-деформованого стану на термопружні деформації текстурованих полікристалічних матеріалів

Вплив напружено-деформованого стану на термопружні деформації текстурованих полікристалічних матеріалів

Назва:
Вплив напружено-деформованого стану на термопружні деформації текстурованих полікристалічних матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеський національний політехнічний університет
Жуковський Вадим Кирилович
УДК: 681.4+669.01
Вплив напружено-деформованого стану на термопружні деформації текстурованих полікристалічних матеріалів
01.04.01 – фізика приладів, елементів та систем
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕСА – 2005
Дисертацією е рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Гохман Олександр Рафаїлович
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського, директор інституту фізики та математики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Новіков Віталій Володимирович
Одеський національний політехнічний університет
Завідувач кафедри вищої математики №1
доктор фізико-математичних наук
Бекшаєв Олександр Янович
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, старший науковий співробітник,
провідний науковий співробітник Експертного центру сенсорної електроніки
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра фізики функціональних матеріалів
Захист відбудеться “ 29 ” грудня 2005 р. о 14 00 годин на засіданні спеціальної вченої ради Д 41.052.06 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “___” ________________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., проф. Зеленцова Т.М.


загальна характеристика роботи
Фізико-механічні властивості функціональних матеріалів залежать від його напружено-деформованого стану (НДС) і від дефектної структури. Під час промислової обробки матеріалу (прокатці, витяжці, термічній обробці та ін.), як правило виникає переважна орієнтація кристалітів (текстура), яка може приводити до значної анізотропії фізико-механічних властивостей. Цей факт стає актуальним при розробці нових матеріалів для потреб електронної промисловості (магніто- та електропровідники, тепловідводи), машинобудування, де має місце обробка тиском та ін.
Проте, у практиці наукових досліджень, як правило, використовуються значення фізико-механічних властивостей для бездефектних ізотропних матеріалів, що позбавляє можливості розробки нових та дослідження існуючих функціональних матеріалів з текстурно поліпшеними властивостями у заданому напрямку.
Поряд з проблемою дослідження впливу НДС на фізико-механічні властивості функціональних матеріалів, стоїть актуальна задача розробки нових методів та приладів неруйнівного дослідження елементів конструкцій та систем безпосередньо у процесі експлуатації.
Актуальність роботи. В даній роботі за допомогою розробленої низки методів та створеного приладу, принцип роботи якого заснований на методах кореляційної спекл-інтерферометрії (КСІ), вивчається розподіл деформацій текстурованих полікристалічних матеріалів викликаних нерівномірним нагріванням. Інтерпретація характеру та виявлення причин розподілу не можливі без врахування анізотропії пружних та температурних характеристик напружено деформованих матеріалів. Виявлення зв’язку між НДС та термопружними деформаціями з врахуванням анізотропії дозволяє одержати не лише якісні, але і кількісні значення фізико-механічних властивостей у локальних точках на об’єкті дослідження. Якщо зауважити, що запропонований прилад виключає сканування, то цей факт додає йому універсальності у неруйнівному дослідженні НДС текстурованих матеріалів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана дисертаційна робота є частиною досліджень кафедри фізики ПДПУ ім. К.Д. Ушинського по темі “Вплив міжзеренних взаємодій і дислокацій на пружні властивості полікристалічних матеріалів” (№ держ. реєстрації 0100U000955) відповідно до програми науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України “Нові речовини і матеріали”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вплив напружено-деформованого стану на термопружні деформації текстурованих полікристалічних матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок