Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності

Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності / сторінка 7

Назва:
Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Він базується на тому факті, що з умови випливає, що , оскільки за умовою функція є не зростаючою відносно норми аргументу.
Наведено алгоритм пошуку такого наближеного елементу , норма якого буде відрізнятись від норми оптимальної оцінки елементу не більше ніж на , .
Показано, що парето-оптимальні оцінки , які отримані в першому розділі при максимальному зменшенні норми операторної нев`язки (і відповідно максимальному значенні енергії шуму в оцінці), будуть прямувати за нормою до оцінки при , за умови, що коваріаційний оператор (визначений в розділі 1) співпадає з тотожнім.
Четвертий розділ.
В четвертому розділі розглядаються три прикладні задачі: задача моделювання роботи газоаналітичної сенсорної системи, задача побудови контурів за збуреними координатами їх точок та задача синтезу лінійної випромінюючої системи в умовах нечіткості. Для розв’язку цих задач використовуються теоретичні результати, які отримані в попередніх розділах. Результати, викладені в розділі 4, опубліковані у [, , , ].
У підрозділі 4.1 розв’язана задача моделювання роботи газоаналітичної сенсорної системи (ГСС), яка була представлена як проблема моделювання ВОС надвисокої роздільної здатності при невідомій моделі процесу вимірювання, яка розглянута у другому розділі. В експерименті використовувалась дані, отримані від ГСС “ЕН-1”, що були надані фахівцями ІФН НАН України. Для дослідження газового середовища в даній системі використовується ідея кварцового мікро-балансу, що ґрунтується на пропорційності між масою, адсорбованої на поверхні кварцової пластини, і частотою її коливань. Ця система надає інформацію про реакцію рецепторів на пари в динаміці. Розроблений метод за реакцію рецептора на одорант приймає скалярне значення – частоту коливань, що є усередненням реакції рецептора на проміжку часу від початку інжекції аналіту до моменту стабілізації реакції рецептора (“полички”). Враховуючи кількість невідомих одорантів, використаних в експерименті, та кількість використаних рецепторів, можна сказати, що в даному випадку простори , а , тобто вони є десяти- та восьмивимірними евклідовими просторами. Тоді невідомий елемент є восьмивимірним дійсним вектором кількісних характеристик одорантів, а результат вимірювань – десятивимірний дійсний вектор усереднених частот коливань кварців з чуттєвими покриттями. Аналогічні усереднені значення на більш вузьких проміжках часу були використані для розрахунку статистики , та коваріаційного оператора . Елементи десятивимірного випадкового вектора похибок вважались незалежними, тобто коваріаційний оператор був діагональною матрицею розмірності 10, на головній діагоналі якої стояли дисперсії випадкових елементів вектора похибок . У якості еталонних елементів , були використані виміри ГСС для всіх 10 одорантів по одному разу, тобто . Потім на вхід рецепторів подавалися по одному одоранту в довільному порядку, і не було відомо, який саме одорант поданий на вхід рецепторів. Результатом розпізнавання, тобто оцінкою , був вектор кількісних характеристик одорантів, отже оператор в даному випадку був одиничною матрицею розмірності 10. Використовуючи отриману формулу для побудови оцінки , можна бачити, що по суті проводиться оцінювання входу ГСС ваговою обробкою даних – , . Для визначення входу масиву рецепторів з результуючого вектора обирався максимальний компонент. Результати експерименту показали ефективність запропонованих методів і алгоритмів обробки та інтерпретації вимірювань в задачі моделювання роботи ГСС.
У підрозділі 4.2 розв’язана задача побудови контура за збуреними координатами скінченої кількості його точок
Відомо, що якщо наближати контур методом інтерполяції поліномами при великій кількості відомих точок контуру, буде отриманий поліном високого степеня, який може мати великі відхилення в решті точок контура. В роботі запропонований метод, що є поєднанням методів парето-оптимального оцінювання та сплайн-апроксимації. Розроблений ефективний алгоритм його реалізації.
Вважаючи, що на сегменті заданий впорядкований за координатою набір точок , , координата яких спотворена шумами, розіб`ємо цей сегмент на підсегментів сіткою , яка задовольняє двом умовам:
1)
,
,
– відсутні порожні підсегменти;
2)
– відомі точки контура знаходяться всередині підсегментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок