Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності

Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності / сторінка 9

Назва:
Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Результатом є побудована континуальна множина парето-оптимальних оцінок значень оператора, що моделює заданий прилад.
2. Для операторної моделі ВОС отримано рекурентні формули для уточнення парето-оптимальних оцінок виходу із заданого приладу при надходженні нових експериментальних даних.
3. В рамках теоретико-ймовірносного підходу для операторної моделі ВОС в ході розв’язку задачі багатокритеріальної оптимізації розв’язана задача редукції вимірювань до виходу із заданого приладу при невідомій моделі процесу вимірювань. В результаті розв’язку задачі побудована континуальна множина парето-оптимальних оцінок виходу із заданого гіпотетичного приладу.
4. Досліджена поведінка отриманих в рамках теоретико-ймовірносного підходу парето-оптимальних оцінок виходу із заданого приладу як для відомої, так і для невідомої моделі вимірювань в залежності від значення параметра парето-оптимізації.
5. В рамках теоретико-можливісного підходу розв’язана задача обробки та інтерпретації нечітких результатів вимірювань при відомій моделі процесу вимірювань. Запропоновані методи визначення переконливості можливісних оцінок виходу із заданого приладу та розроблено алгоритм побудови апроксиманти невідомого входу цього приладу.
6. Проведено порівняльний аналіз результатів, що отримані в рамках теоретико-ймовірносного та теоретико-можливісного підходів.
7. Розв’язана задача обробки та інтерпретації результатів вимірювань при додаткових обмеженнях для вимірювального процесу, заданого матрицею спеціального вигляду.
8. Розроблені математичні методи і запропоновані алгоритми розв’язку важливих для практики прикладних задач редукції вимірювань до обчислень: моделювання роботи газоаналітичної сенсорної системи (розпізнавання запахів), відновлення контуру за скінченою множиною його точок, синтез лінійної випромінюючої системи.
На завершення окреслені можливі подальші напрямки досліджень, зокрема, побудова оптимальних нелінійних оцінок, розробка теоретико-можливісних методів калібровки непрямих вимірювань, постановка та розв’язок задачі моделювання ВОС для більш широких класів операторів та ін.
Основні результати дисертаційної роботи опубліковані в таких працях:
1. Заворотний А.Л., Касьянюк В.С. Парето-оптимальний підхід в задачі побудови контурів зон підповерхневих аномалій // Київ, Вісник КНУ, серія фізико-математичні науки. – 2001. – №2. – С. 229-233.
(Заворотний А.Л.: метод сплайн-апроксимації для відновелння замкнених контурів за скінченою кількістю їх точок; Касьянюк В.С.: парето-оптимальний підхід до задач інтерполяції контурів за їх координатами, відомими з похибками)
2. Белов Ю.А., Заворотный А.Л., Касьянюк В.С. Об одном подходе к задаче обработки измерений с использованием калибровочных сигналов на основе многокритериальной оптимизации // Киев, Проблемы управления и информатики. – 2001. – №5. – С. 5-13.
(Белов Ю.А.: загальна постановка задачі; Заворотный А.Л.: порівняльний аналіз розроблених методів та вже існуючих, обчислювальний експеримент, аналіз впливу кількості калібровочних вимірювань на результат роботи методів; Касьянюк В.С.: парето-оптимальний метод безпосередньої оцінки виходу заданого приладу за калібровочними вимірюваннями для інтегральної моделі вимірювань)
3. Заворотний А.Л. Розв`язування задач моделювання ВОС надвисокої роздільної здатності на основі багатокритеріальної оптимізації // Київ, Вісник КНУ, серія фізико-математичні науки. – 2004. – №3. – С. 198-205.
4. Заворотный А.Л., Ю.А. Белов, И.А. Кошец, З.И. Казанцева, Ю.М. Ширшов Новый подход к распознаванию запахов с помощью математической обработки по данным от обонятельных рецепторов // Математическое моделирование. РАН – 2005. – том 17 – №3. – С. 75-82.
(Заворотный А.Л.: метод калібровки невідомої операторної моделі вимірювань та його адаптація до задачі моделювання газоаналітичної сенсорної системи, обчислювальний експеримент та аналіз його результатів; Белов Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Розробка математичних методів і алгоритмів для розв’язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок