Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фазові перетворення у напівпровідникових сполуках селенідів індію та галію при формуванні власних оксидів та нітридів

Фазові перетворення у напівпровідникових сполуках селенідів індію та галію при формуванні власних оксидів та нітридів

Назва:
Фазові перетворення у напівпровідникових сполуках селенідів індію та галію при формуванні власних оксидів та нітридів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Балицький
Олексій Олександрович
УДК 537.1.01, 621.315.592
Фазові перетворення у напівпровідникових сполуках
селенідів індію та галію при формуванні
власних оксидів та нітридів
01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат фізикоматематичних наук, доцент Савчин Володимир Павлович, Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фізики напівпровідників.
Офіційні опоненти: |
доктор фізикоматематичних наук, професор Половинко Ігор Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри нелінійної оптики;
доктор хімічних наук, професор Томашик Василь Миколайович, Інститут фізики напівпровідників НАН України, провідний науковий співробітник відділу фотоніки напівпровідникових структур (м. Київ).
Провідна установа: |
Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра твердотільної електроніки.
Захист відбудеться “_5_” _вересня 2001 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.09 у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, Львів, вул. Драгоманова, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розісланий “_13_” __червня _ 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.09
д. ф.– м. н., проф. |
Блажиєвський Л. Ф.
Загальна характеристика роботи
Вступ. Останнім часом спостерігається підвищена увага до халькогенідів, оксидів і нітридів металів третьої підгрупи та ізоморфних багатокомпонентних сполук на їх основі. Це зумовлено тим, що подвійні сполуки вказаних металів з киснем, азотом та халькогенами добре вивчені і знайшли широке використання в різних галузях електроніки, лазерної техніки, оптоелектроніки, сонячних елементах.
Сучасні структурні дослідження цих сполук пов’язані із вивченням ізоморфного заміщення у катіонній та аніонній підґратках та структурних фазових переходів, встановленням області гомогенності, утворенням власних точкових дефектів. Деякі сполуки індію та галію з халькогенами мають шарувату структуру, що спонукає дослідників вивчати можливість інтеркаляції їх легкими елементами, насамперед з першої підгрупи. Особливе місце серед цих сполук займають селеніди індію і галію, які, в залежності від складу, можуть кристалізуватися в різних модифікаціях і яким властиві структурні фазові переходи при зміні температури та тиску, що значно розширює можливості модифікації їх фізичних властивостей та областей застосування.
Наявність сполук різного складу у системах In-Se та Ga-Se, ймовірно пов’язана із “віддаленістю” валентних s2p4 електронів селену і можливістю реалізації різних типів взаємодії цих електронів з s2p1 валентними електронами металу, що приводить до утворення структур з різною координацією атомів і, зокрема, шаруватих анізотропних кристалів, в яких реалізується два типи хімічного зв’язку: ковалентний в шарах і зв’язок типу Ван-дер-Ваальса між ними, чого не спостерігається в оксидах і нітридах цих металів.
Для реальних умов епітаксії з метою створення гетероструктур різного функціонального призначення актуальним є вивчення процесів взаємодії халькогенідів індію і галію з киснем та азотом при різних температурах та тисках, тобто дослідження фазових рівноваг в потрійних і четверних системах як в газоподібному, так і в конденсованому стані. Розрахунок і побудова діаграм парціальних тисків і фазових діаграм Гіббса є необхідною умовою для визначення технологічних параметрів одержання епітаксійних плівок методом молекулярних пучків і вирощування напівпровідникових монокристалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фазові перетворення у напівпровідникових сполуках селенідів індію та галію при формуванні власних оксидів та нітридів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок