Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості

Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості

Назва:
Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
МАНДРИК ВАСИЛЬ ОЛЕГОВИЧ
УДК 332.025.12:[626.876:622.33]
Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості
Спеціальність: 08.00.06 – економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному лісотехнічному університеті України
Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, ст.н.сп.
Соловій Ігор Павлович,
Національний лісотехнічний університет України,
доцент кафедри екологічної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сохнич Анатолій Якович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри управління земельними ресурсами
 
кандидат економічних наук,
Сухіна Олена Миколаївна,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, докторант відділу економічних проблем
надрокористування та відходів (м. Київ)
Захист відбудеться “28” травня 2008р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.01 у Національному лісотехнічному університеті України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного лісотехнічного університету України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розіслано “24” квітня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент В.С. Дудюк
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Значна частина земельних ресурсів України перебуває в незадовільному стані, зокрема площа порушених земель станом на 2005 р., становить 160,04 тис.га. Інтенсивне добування корисних копалин в Україні, активізація геологорозвідувальних робіт, промислове та житлове будівництво зумовили порушення земель, виникнення і використання яких призводить до небажаних екологічних, економічних та соціальних наслідків. Наявність земель, порушених промисловою діяльністю, завдає величезної економічної шкоди, дестабілізує екосистеми і погіршує соціальні умови життя людей. Такі землі є екологічно небезпечним об’єктом, оскільки вони перестають виконувати природно-господарські функції і можуть започатковувати процеси подальшої загальної деградації земної поверхні і природно-кліматичних умов. Тому зростання площ порушених земель, зумовлює загострення екологічної небезпеки.
Інтенсифікація виробничої діяльності в сучасних умовах розвитку суспільства зумовлює надмірну експлуатацію природних ресурсів, посилення впливу виробництва на природні ландшафти, погіршення стану довкілля. Внаслідок безпосереднього та побічного впливу промислових розробок порушуються динамічна рівновага екосистем та сформовані біогеоценотичні зв’язки, гідрогеологічний режим місцевості, змінюється рельєф земної поверхні, знищується ґрунтовий і рослинний покриви, збіднюється біорізноманіття і дестабілізується екологія ландшафтів.
Підтримання функціонування екосистем неможливе без оптимізації структури землекористування, обов’язковою ланкою якої повинно стати відтворення природно-ресурсного потенціалу порушених територій з метою відновлення продуктивності, господарської і естетичної цінності земель.
Метою комплексного підходу до планування і раціонального використання земельних ресурсів, як зазначено у “Програмі дій”, ухваленій Конференцією ООН з довкілля і розвитку Ріо-92, є спрощення процедури виділення земель для тих видів використання, які забезпечують стале отримання позитивних результатів при переході до раціонального, комплексного й еколого-безпечного використання земельних ресурсів.
На сьогодні у світі, та зокрема в Україні, нагромаджено значний досвід рекультивації земель, які вивільняються після промислових розробок. Шляхи рекультивації, залежно від природно-господарських особливостей території та інших чинників, можуть бути різними. Проте, обираючи напрям рекультивації порушених територій, необхідно враховувати комплекс економічних, екологічних та соціальних вимог, що у підсумку сприятиме раціональному перерозподілу територій між різними видами господарського використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок