Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЬ СВІТУ ТА ФОРМИ ЇЇ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ В ПОЕЗІЇ ЮРІЯ ТАРНАВСЬКОГО

МОДЕЛЬ СВІТУ ТА ФОРМИ ЇЇ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ В ПОЕЗІЇ ЮРІЯ ТАРНАВСЬКОГО

Назва:
МОДЕЛЬ СВІТУ ТА ФОРМИ ЇЇ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ В ПОЕЗІЇ ЮРІЯ ТАРНАВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,36 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІВЕНКО ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 821.161.2(73).09
МОДЕЛЬ СВІТУ ТА ФОРМИ ЇЇ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ
В ПОЕЗІЇ ЮРІЯ ТАРНАВСЬКОГО
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури Дніпропетровського національного університету, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
Заверталюк Нінель Іванівна,
професор кафедри української
літератури Дніпропетровського
національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
Куценко Леонід Васильович, професор
кафедри української літератури та журналістики
Кіровоградського державного педагогічного
університету ім. В. Винниченка
кандидат філологічних наук, доцент кафедри
теорії та історії світової літератури КНЛУ,
Зборовська Ніла Вікторівна,
старший науковий співробітник Інституту
літератури ім. Т. Шевченка НАН України
Провідна установа: Одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова, кафедра української
літератури, Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса
Захист відбудеться 13 червня 2005 року о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1, Палац культури студентів ДНУ, кімн. № 12).
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано „12” травня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Юрій Тарнавський – українсько-американський письменник, представник Нью-Йоркської Групи поетів, широко відомий у світі серед українських читачів. Його творчий доробок складають поетичні, прозові і драматичні твори. Від 1990 року, коли в журналі „Україна” з'явилася добірка віршів поета під назвою „Стебла вітру”, його творчість є предметом зацікавлення літературознавців в Україні (в діаспорі він поцінований раніше). Дослідники його творчості відзначають у поезії письменника екзистенціалістські, сюрреалістичні засади, елементи реалізму, конструктивізму, кубізму, синкретичність уживаних автором естетичних і поетикальних засобів, що виявляють оригінальність авторської моделі світу в ній.
Актуальність наукового розгляду теми „Модель світу та форми її художнього вираження в поезії Юрія Тарнавського”. Наш час – доба пошуку духовності, національної ідеї, стратегії розвитку світового суспільства. Гострота, з якою зараз постали ці питання, зумовлена кризою гуманістичної спрямованості культури, духовною катастрофою як результату „смерті Бога” у ХІХ ст. і наслідку цього – „смерті людини” у ХХ ст. (Е.Фромм), що відбилося в модерністичному мистецтві. ХХІ століття потребує планетарної свідомості – нового типу мислення, яке М.Бахтін визначає як гуманітарне. Воно дозволяє засвоювати світ духовно-смисловим чином як аксіологічну сутність. Завданням гуманітарного мислення є наповнення світу вищим сенсом, співпричасністю його до людини, суспільства; розкодування змісту культури за її пам'ятками, текстами, знаками, кодами, шифрами. Пізнавальний акт у такому контексті є „зустріччю суб'єктів”, тобто гуманітарне пізнання є спів-творчістю, спів-діяльністю, спів-знанням. Отже, гуманітарне мислення формує цілісне уявлення про світ, світоустрій, визначає місце людини в ньому, інтерпретує соціальні, культурні, природні явища. Осмислення моделі світу в художній творчості пропонує зріз адаптації суспільства до гуманітарного мислення, оголює проблеми, пов'язані з цим процесом, забезпечує наступність у засвоєнні людського досвіду. Модель світу в такому ракурсі є матрицею моделей більш абстрактного рівня, адже вона синтетично презентує проблеми психологічного і соціально-історичного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: МОДЕЛЬ СВІТУ ТА ФОРМИ ЇЇ ХУДОЖНЬОГО ВИРАЖЕННЯ В ПОЕЗІЇ ЮРІЯ ТАРНАВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок