Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРКАСНІ ВУГЛЕВОДНІ В РЕАКЦІЯХ З ОКИСНИКАМИ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

КАРКАСНІ ВУГЛЕВОДНІ В РЕАКЦІЯХ З ОКИСНИКАМИ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
КАРКАСНІ ВУГЛЕВОДНІ В РЕАКЦІЯХ З ОКИСНИКАМИ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
Ткаченко Борислав Олександрович
УДК 547.21
КАРКАСНІ ВУГЛЕВОДНІ В РЕАКЦІЯХ З ОКИСНИКАМИ
НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
02.00.03 – Органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії та технології органічних речовин Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Фокін Андрій Артурович
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Кошечко В’ячеслав Григорович
заступник директора Інституту фізичної хімії
НАН України ім. Л. В. Писаржевського
доктор хімічних наук, професор
Сергучов Юрій Олексійович
Інститут органічної хімії НАН України
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, Київ
Захист відбудеться “10” липня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .217.01 в Інституті органічної хімії НАН України за адресою: 02094, Київ-94, Мурманська 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України, 02094, Київ-94, Мурманська 5.
Автореферат розісланий 6 червня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Фещенко Н. Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Алкани є одним із найдоступніших сировинних джерел для промислової органічної хімії, але в той же час вони являють собою один з найменш реакційноздатних класів органічних сполук. Хімічна інертність та низька селективність С–Н заміщення в насичених вуглеводнях стримує розвиток нових областей їх застосування в органічному синтезі. Останнім часом опублікована значна кількість робіт, присвячених селективній функціоналізації алканів у присутності важких металів, таких як платина і ртуть, або через окиснювальне приєднання комплексів перехідних металів. Незважаючи на високу селективність, ці процеси поки що далекі від застосування в препаративному органічному синтезі.
Ясна річ, природа більш досконала, ніж лабораторна хімія, і багато ензимів селективно окиснюють алкани (наприклад, цитохром Р450, метаномонооксигенази й інші). Зазвичай за стадію С–Н активації відповідальні високовалентні метал-оксо фрагменти ензимів. Значну увагу теоретики та експери-мен-татори приділяють дорогим і складним ензимоподібним системам, однак дотепер ензиматична хімія алканів не відтворена лабораторно. Насправді не зовсім ясно, який саме механізм (радикальний, полярний чи концертний) реалізується; нещодавно запропо-но-вана Шаіком модель “двох станів” вдало пояснює більшість експериментальних спостережень. Проте, моделювання ензиматичних перетворень у каталітичних системах, які базуються на металах, усе ще залишається проблематичним.
Механізми реакцій алканів з електронодефіцитними частками мають спільні риси, які проявляються в утворенні катіон-радикальних перехідних станів чи інтермедіатів. Нещодавно запропонована модель Н-зв’язаного переносу електрона добре узгоджується з експериментальними особливостями галогенування і може бути перенесена на широкий діапазон перетворень алканів – від реакцій з незарядженими метал-оксо частками і, можливо, пероксикислотами до активації зарядженими електрофілами. Селективності реакцій із зарядженими електрофілами контролюються переносом заряду від вуглеводню до електрофілу через фрагмент C–H–E у перехідних станах. Дослідженню синтетичних особливостей і механізмів реакцій алканів з незарядженими електрофілами (метал-оксо-реагенти та діоксирани) присвячена дана робота.
Актуальність теми. Останнім часом особлива увага приділяється дослідженню механізмів активації алканів незарядженими електрофілами, які відіграють ключову роль в природних процесах (металоензими та перекисні сполуки). Перебіг реакцій функціоналізації алканів незарядженими електрофілами відбувається високоселективно в м’яких умовах та може бути використаний навіть для малореакційноздатних алканів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КАРКАСНІ ВУГЛЕВОДНІ В РЕАКЦІЯХ З ОКИСНИКАМИ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок