Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c

Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c / сторінка 10

Назва:
Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

схема реакції індукції каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c
Дослідження впливу фізико-хімічних умов середовища на реакцію індукції каталітичної активності плазміногену некаталітичним антиплазміногеновим моноклональним антитілом IV-1c дало змогу з’ясувати, що для індукції конформаційних перебудов молекули проферменту не є важливим тип зв’язку, а основним критерієм є його енергія. Скажімо для моноклонального антитіла IV-1c основним є гідрофобний зв’язок центру зв’язування антитіла з антигенною детермінантою, який за зростання іонної сили може лише посилюватися та мало залежить від іонного складу розчину. Водночас індукція стрептокіназою значною мірою модулюється тими чи іншими катіонами або аніонами, що вказує на якщо не превалювання іонного типу зв’язків, то принаймні їхній значний внесок до міжмолекулярної взаємодії.
Уявні значення енергії активації реакції індукції антитілом IV-1c є надзвичайно високими – 40 ккал/моль для швидкої фази. Спричинення конформаційних перебудов, які потребують таких високих енергій, накладають певні обмеження на вибір міжмолекулярних зв’язків, задіяних у процесі.
На одночасне протікання принаймні двох процесів протягом лаг-періоду індукції антитілом вказує характер залежності його тривалості від концентрації стронцію. Оскільки подібне скорочення лаг-періоду є і в разі індукції каталітичної активності Ліз-плазміногену порівняно до Глу-форми, можна припустити, що лімітуючою є взаємодія С-кінцевого залишку лізину гамма-ланцюга моноклонального антитіла IV-1c з лізин-зв’язуючими ділянками кринглових структур. Очевидно, первинний контакт антитіла IV-1c з плазміногеном є двостадійним. Спочатку відбувається взаємодія за антигенною детермінантою за механізмом розпізнавання антиген-антитіло. Лише потому С-кінцевий залишок лізину гамма-ланцюга антитіла контактує з лізин-зв’язуючою ділянкою кринглових структур плазміногену. Різниця тривалості лаг-періоду різних форм плазміногену, найімовірніше, можна пояснити закритою конформацією Глу-плазміногену, а відтак нижчою доступністю його лізин-зв’язуючих ділянок. Імовірність останньої взаємодії не є стовідсотковою, за що свідчать результати кінетики інгібування активності комплексу a2-антиплазміном. Різке падіння швидкості реакції дає змогу визначити вказану цифру точніше, як 5 пмоль або, приблизно, 20 відсотків від загальної кількості плазміногену. Це є зайвим підтвердженням неодномоментної взаємодії двох центрів зв’язування та значення орієнтації молекул відносно одна одної.
Оптимум рН індукції каталітичної активності плазміногену МКА IV-1c, принаймні, стосовно амідолітичної активності щодо синтетичного субстрату S2251, становить 6,4, що є відповідним нейтральному значенню. Слід підкреслити наявність зони так званого “переходу” на кривій залежності швидкості реакції від рН середовища у діапазоні рН 5,6 - 7,0, відповідному зоні іонізації імідазолу гістидину. Відтак, найлогічніше пояснити рН оптимум реакції індукції каталітичної активності впливом концентрації протонів безпосередньо на експонований активний центр плазміногену.
На підставі проведених експериментів було сформульовано схему індукції каталітичної активності плазміногену антиплазміногеновим моноклональним антитілом IV-1c (Рис 9). Початковою фазою реакції є взаємодія антитіла з плазміногеном за звичайним механізмом антигенного розпізнавання. Зв’язування антитіла з антигенною детермінантою спричиняє механічне напруження молекули Глу-плазміногену, що зрештою призводить до його конформаційних перебудов і переходу у відкриту, Ліз-подібну конформацію. Цей перехід полегшує доступність кринглових структур Глу-плазміногену та створює передумови зв’язування з однією з них С-кінцевого залишку лізину гамма-ланцюга імуноглобуліну. Остання взаємодія є ключовою у переході від лаг-періоду, коли молекула плазміногену амідолітичної активності не виявляє, до другої фази реакції. Швидкість конформаційної перебудови молекули плазміногену, яка призводить до експозиції активного центру свідчить, що для неї достатньо самого по собі факту одночасної взаємодії молекули антитіла з плазміногеном з протеїназним доменом і кринглами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок