Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c

Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ім. О.В.ПАЛЛАДІНА
Сломінський Олександр Юрійович
УДК: 577.157.2:612.017.1
Індукція каталітичної активності плазміногену
моноклональним антитілом IV-1c
03.00.04. - Біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2003
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано у Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник ВОЛКОВ Георгій Леонідович,
завідувач відділу структури та функцій білка
Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
КІБІРЄВ Володимир Костянтинович,
завідувач відділу хімії білка Інституту біоорганічної
хімії та нафтохімії НАН України;
кандидат біологічних наук, старший науковий
співробітник ЛУГОВСЬКИЙ Едуард Вітальович,
провідний науковий співробітник відділу
молекулярної імунології Інституту біохімії
ім. О. В. Палладіна НАН України.
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра біохімії.
Захист відбудеться 22 грудня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .240.01 в Інституті біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 01601, Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України за адресою: Київ, вул. Леонтовича, 9.
Автореферат дисертації розіслано 21 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О. В. КірсенкоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Плазміноген – плазмінова система є однією з найважливіших позаклітинних протеолітичних систем ссавців. Вона бере участь у регуляції багатьох фізіологічних і патофізіологічних процесів, а саме: підтримання рідинного стану крові; загоювання ран, овуляції та імплантації запліднених яйцеклітин, перебудові тканин, у запальних, інфекційних, алергійних та імунних реакціях; інвазії та метастазуванні злоякісних пухлин, тощо.
Не зважаючи на високу лабільність молекули, плазміноген-плазмінова система виявляє довершені механізми щодо специфічності активації, високу протеолітичну активність, вибірковість і стабільність за різноманітних умов. Головним у виконанні протеолітичної функції є здатність до перетворення плазміногену (Пг) у плазмін (Пм) під дією активаторів плазміногену. За фізіологічних умов перетворення проферменту плазміногену в плазмін відбувається внаслідок конформаційної перебудови у протеїназному домені проферменту після розщеплення Арг561-Вал562 пептидного зв’язку плазміногену з подальшим формуванням каталітично активного центру ферменту, що є типовим для серинових протеїназ.
На сьогодні, крім "прямого" ферментативного шляху активації, описано також так званий "непрямий" або некаталітичний через утворення активаторного комплексу плазміногену з деякими екзогенними білками. До них належать зокрема продуковані патогенними мікроорганізмами стрептокіназа (СК) та стафілокіназа. Особливістю їхньої дії є здатність індукувати каталітичну активність у локусі активного центру плазміногену без гідролітичного розщеплення активаційного зв'язку виключно через конформаційні зміни. Оскільки термін “активація” проферменту зазвичай застосовують у випадку каталітичного шляху, до негідролітичного шляху було запропоновано термін “індукція каталітичної активності”.
Дослідження механізмів проникнення мікроорганізмів в організм хазяїна через використання плазміноген-плазмінової системи має велике значення. Окрім того, препарати стрептокінази є майже єдиними доступними у державах СНД тромболітиками, тож вивчення механізмів їхньої дії дасть змогу поліпшити якість тромболітичної терапії. Суттєвим недоліком нинішньої терапії є те, що екзогенні активатори є дуже сильними антигенами та спричинюють появу пулу антитіл не тільки до власної молекули, а і до молекули профермента або фермента чи до комплексів активатор–(про)фермент. Наявність таких антитіл виявлено у плазмі крові хворих на гострий інфаркт міокарда, яким вводили препарат стрептокінази.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV-1c

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок