Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИТОКИ ІДЕОЛОГІЇ РЕВОЛЮЦІЙНИХ НАРОДНИКІВ В УКРАЇНІ (60 – 70 - ті роки ХІХ ст.)

ВИТОКИ ІДЕОЛОГІЇ РЕВОЛЮЦІЙНИХ НАРОДНИКІВ В УКРАЇНІ (60 – 70 - ті роки ХІХ ст.)

Назва:
ВИТОКИ ІДЕОЛОГІЇ РЕВОЛЮЦІЙНИХ НАРОДНИКІВ В УКРАЇНІ (60 – 70 - ті роки ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,25 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Шабельник Геннадій Петрович
УДК 316. 775: 323,4 (477) “18”
ВИТОКИ ІДЕОЛОГІЇ РЕВОЛЮЦІЙНИХ
НАРОДНИКІВ В УКРАЇНІ (60 – 70 - ті роки ХІХ ст.)
Спеціальність – 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Харків – 2005
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри історії
України.
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Греченко Володимир Анатолійович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ, начальник кафедри
історії державності України;
кандидат історичних наук, доцент
Плиско Леонід Миколайович,
Харківський державний університет
ім. Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри історичних дисциплін.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ
історії України ХІХ – початку ХХ ст., м. Київ.
Захист відбудеться 25 лютого 2005 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V - 58.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “21” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема об’єктивного, комплексного дослідження витоків ідеології революційного народництва в Україні (60 – 70 - ті роки ХІХ ст.) набуває актуальності, виходячи з двох аспектів – історико-наукового та соціально-психологічного.
Історико-науковий аспект полягає в необхідності глибокого й неупередженого вивчення історії України другої половини ХІХ ст., зокрема, виникнення, характеру та значення для подальшої історичної долі країни суспільно-політичних рухів 60 – 70-х років. Відтворення об’єктивної картини соціально-політичних подій в українських губерніях Російської імперії того часу неможливе без звернення до руху революційних народників, без грунтовного дослідження витоків цього руху крізь призму тогочасних українських реалій. Це також дозволяє чіткіше зрозуміти витоки російського революційного радикалізму, який пізніше став основою більшовицької ідеології – теоретичного фундаменту радянського тоталітаризму.
Соціально-психологічний аспект дослідження даної проблеми передбачає аналіз індивідуально-особистісних властивостей характеру найбільш відомих представників революційного народництва в Україні, впливу на їх формування широкої гами чинників, зокрема сімейного виховання.
Актуальність обраної теми полягає також у з’ясуванні суттєвих питань моральності в політиці, в політичній діяльності революційних народників, зокрема щодо терору як засобу для досягнення певної політичної мети. Останнє набуває зараз, на початку ХХІ століття, особливо важливого значення у зв’язку з небаченою активізацією терористичної діяльності в світі, а також спробами деяких політичних сил розв’язувати гострі соціальні проблеми та політично-владні питання за допомогою відкритого силового тиску на громадян та методів політичного терору по відношенню до своїх супротивників.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах науково-дослідної теми кафедри історії України Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна “Політична історія України другої половини ХІХ – ХХ ст.”.
Об’єктом дослідження є витоки ідеології революційних народників в Україні (60 – 70 - ті роки ХІХ ст.), формування їх світогляду та політичної свідомості.
Предметом дослідження є соціально-економічні, політичні, духовні (зокрема, специфічно-національні) чинники формування світогляду та ідеології представників революційного народництва, які виховувалися та діяли на теренах українських губерній Російської імперії в 60 – 70-х роках ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИТОКИ ІДЕОЛОГІЇ РЕВОЛЮЦІЙНИХ НАРОДНИКІВ В УКРАЇНІ (60 – 70 - ті роки ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок