Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ МІНОЙСЬКОГО КРИТУ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – СЕРЕДИНА XV СТ. ДО Н. Е.)

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ МІНОЙСЬКОГО КРИТУ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – СЕРЕДИНА XV СТ. ДО Н. Е.)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ МІНОЙСЬКОГО КРИТУ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – СЕРЕДИНА XV СТ. ДО Н. Е.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,16 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПЕРЕЩ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 94(38): 321.1 (4)
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ МІНОЙСЬКОГО КРИТУ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – СЕРЕДИНА XV СТ. ДО Н. Е.)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
Ставнюк Віктор Володимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії стародавнього світу
та середніх віків
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гладких Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри археології та музеєзнавства
кандидат історичних наук
Зелінський Андрій Леонідович,
Інститут сходознавства ім. А. Кримського НАН України,
в.о. старшого наукового співробітника відділу
класичного сходу
Захист відбудеться 8 вересня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 5 серпня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Казакевич Г. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, переліку умовних скорочень, одного додатку, списку використаних джерел та літератури (250 найменувань). Загальний обсяг дослідження – 202 сторінки, з них основного тексту – 181 сторінка, додаток – 1 сторінка, список використаних джерел та літератури – 20 сторінок.
Актуальність теми дослідження. Палацова цивілізація мінойського Криту являє собою яскравий феномен на фоні егейських культур ІІІ–ІІ тис. до н. е. Саме мінойці були першим народом Егеїди, який створив свою державність, писемність та глибоко самобутню культуру. У період т.з. «талассократії Міноса» під потужним впливом Криту перебувала більшість островів Егейського моря, деякі області Балканської Греції та малоазійського узбережжя. Крім того критянами в цей час було налагоджено тісні контакти з Єгиптом, Сирією, царством хеттів, верхньою Месопотамією, Італією, Сіцілією, Сардинією тощо. Тож розкриття поставлених нами у дослідженні завдань сприятиме глибшому розумінню сутності самої мінойської цивілізації, дозволить виявити притаманні їй специфічні особливості, а також допоможе пролити світло на важливі моменти в історії як дополісної Егеїди, так і багатьох інших культур, які існували на теренах Середземномор’я та Близького Сходу в ранньоцивілізаційну добу.
Актуальність обраної теми посилюється тим, що вироблені носіями мінойської цивілізації духовні цінності, як показали дослідження, певною мірою відобразилися у культурній скарбниці класичної Еллади, що дозволяє вбачати у ментальності мінойців перші прояви вільного еллінського духу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема даного дисертаційного дослідження пов’язана з проблематикою, що розробляється кафедрою історії стародавнього світу та середніх віків Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дисертація виконана у межах комплексної науково-дослідної теми історичного факультету «Історія української державності нової та новітньої доби» (№ 06БФ046-01).
Метою дослідження є розкриття суспільно-політичного устрою мінойського Криту у період «нових палаців» (друга половина XVII – середина XV ст. до н. е.).
Відповідно до поставленої мети визначені й найбільш важливі завдання дослідження:–
з’ясувати стан джерельної бази і ступінь наукової розробки проблеми;–
дослідити адміністративно-територіальний устрій на мінойському Криті, визначити масштаби та сутність явища критської талассократії (панування на морі);–
проаналізувати соціальну структуру мінойського суспільства та визначити характер соціального устрою критян;–
розкрити характер влади у Критській державі, виявити сутність мінойського матріархату та мінойської монархії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ МІНОЙСЬКОГО КРИТУ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – СЕРЕДИНА XV СТ. ДО Н. Е.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок