Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ МОН-ТРАНЗИСТОРІВ ДЛЯ СХЕМОТЕХНІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СУБМІКРОННИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ СХЕМ

МОДЕЛІ МОН-ТРАНЗИСТОРІВ ДЛЯ СХЕМОТЕХНІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СУБМІКРОННИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ СХЕМ

Назва:
МОДЕЛІ МОН-ТРАНЗИСТОРІВ ДЛЯ СХЕМОТЕХНІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СУБМІКРОННИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ СХЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,90 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
КОРНАЧЕВСЬКИЙ ЯРОСЛАВ ІЛЛІЧ
УДК 621.38:681.3.068
МОДЕЛІ МОН-ТРАНЗИСТОРІВ ДЛЯ СХЕМОТЕХНІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СУБМІКРОННИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ СХЕМ
05.13.12 – Системи автоматизації проектувальних робіт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Системи автоматизованого проектування” Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Петренко Анатолій Іванович
НТУУ „КПІ” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри САПР
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Молчанов Олександр Артемович
НТУУ „КПІ” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри прикладної математики
доктор технічних наук
Вербицький Володимир Григорович
Державний НДІ мікроприладів Мінпромполітики України, директор
Провідна установа | Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, місто Харків
Захист відбудеться 21.06.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.08 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корп. 12, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НТУУ “КПІ”
(03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37).
Автореферат розісланий 20.05.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.002.08,
кандидат технічних наук, професор Писаренко Л. Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Сучасна мікроелектроніка використовує субмікронні технології і відповідні моделі транзисторів, серед яких особливе місце займає модель BSIM3, теоретичні засади якої розроблені в Берклі і опис яких розпорошено по багатьох літературних джерелах. Відомо лише про вбудовування моделі BSIM3 в провідні зарубіжні програми HSPICE (як модель BSIM49) та PSPICE (як модель BSIM LEVEL 7). Однак ситуація, яка склалася сьогодні на ринку САПР, не дозволяє в повній мірі використовувати всі можливості новітньої моделі BSIM3, тому що названі програми схемотехнічного проектування не дозволяють проводити оптимізацію схем в повному обсязі і, таким чином, обмежують розробника. Разом з тим, інтеграція моделі BSIM3 в вітчизняний пакет ALLTED та його мережеву версію – NetALLTED – має велике значення і перспективи, оскільки в цьому пакеті вже реалізовано ефективні режими оптимізації, багатоваріантний аналіз, розрахунок функцій чутливості та оптимальних допусків.
Суттєвим недоліком нелінійної BSIM-моделі МОН-транзистора є велика складність математичних виразів і велика кількість параметрів, що затруднює формування загальної математичної моделі об'єкта дослідження електронної схеми. Крім цього, у різних пакетах схемотехнічного проектування використовуються різні підходи та алгоритми формування загальної моделі об'єкта дослідження. Все це призводить до багатоваріантної програмної реалізації BSIM-моделі МОН-транзистора і робить актуальним пошук таких підходів та алгоритмів, які б давали змогу мінімізувати складність розрахунків та, одночасно, зберегти їх стійкість.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота безпосередньо пов’язана з планами наукових досліджень, які виконувалися і виконуються на кафедрі САПР по вдосконаленню пакета схемотехнічного проектування ALLTED з точки зору наповнення новими моделями і подальшого вдосконалення чисельних процедур. Результати роботи висвітлено в держбюджетних темах № д/р 8U0002527, 0100U000286, 0102U002200, а також при виконанні робіт по грантах від фірми Intel та від УНТЦ (Український Науково-Технологічний Центр, проект № 1636).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є знаходження ефективних шляхів вбудовування нових моделей транзисторів в програмні комплекси схемотехнічних САПР на прикладі вбудовування моделі BSIM3 до програми ALLTED.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛІ МОН-ТРАНЗИСТОРІВ ДЛЯ СХЕМОТЕХНІЧНОГО ПРОЕКТУВАННЯ СУБМІКРОННИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ СХЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок