Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СЕРЕДНІХ І ВЕЛИКИХ УРБОСИСТЕМ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЕКОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СЕРЕДНІХ І ВЕЛИКИХ УРБОСИСТЕМ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ЕКОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СЕРЕДНІХ І ВЕЛИКИХ УРБОСИСТЕМ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛЕПКИЙ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
УДК 911.375:504.05 (477.82)
ЕКОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СЕРЕДНІХ І ВЕЛИКИХ УРБОСИСТЕМ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Волошин Іван Миколайович,
Львівський національний університет імені
Івана Франка, професор кафедри
раціонального використання природних
ресурсів та охорони природи
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Некос Володимир Юхимович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, завідувач кафедри
геоекології та конструктивної географії
кандидат географічних наук, доцент
Круглов Іван Станіславович
Львівський національний університет імені
Івана Франка, доцент кафедри фізичної
географії
Провідна установа – Одеський національний університет
імені І.І.Мечникова МОН України
Захист відбудеться “27” червня 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д. 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 17)
Автореферат розісланий “26” травня 2003 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор географічних наук Волошин І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема взаємодії суспільства і природи її регіональні особливості та загальні закономірності формування урбосистем завжди були в центрі уваги дослідників. В наші дні ця проблема набула нового змісту композиційно ускладнилась наслідки її безпосередньо впливають як на природний стан навколишнього середовища так і на різні сторони матеріального і духовного життя сучасного суспільства. Відсутність в містах Луцьку, Ковелі та Ківерцях гігантських промислових підприємств зумовлює порівняно з іншими промислово розвинутими містами України незначне забруднення атмосфери шкідливими викидами.
Важливим і актуальним напрямком дослідження є вивчення етапів урбанізації території, збільшення навантаження на природні ландшафти та визначення ступеня забруднення урбокомплексів.
Не менш важливим напрямком дослідження слід вважати визначення зв'язків забруднення з розвитком промислових комплексів, їх вплив на різні ландшафти, окремі компоненти та особливості трансформації урбосистем під впливом посилення антропізації з початку ХІХ століття.
Актуальним залишається також проблема забруднення урбоземів міських зон, парково-вуличної рослинності, міських водних потоків важкими металами, виявлення негативних геоаномалій (ґрунтових, водних, рослинних, атмосферних) шляхом екологічного картування та в майбутньому розробки заходів покращення екологічного стану міських територій.
Саме ці аспекти визначають актуальність екологічної оцінки урбосистем на прикладі середніх та великих міст.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Напрям досліджень урбосистем Луцька, Ковеля та Ківерець узгоджується з планами оптимізації довкілля міських, районних адміністративних і виробничих організацій та науковими дослідженнями навчальних закладів, органів екобезпеки, санітарно-епідеміологічних служб з метою запобігання екологічних кризових ситуацій міст та розробками оптимізації негативних явищ в межах урботериторій. Наукові дослідження також узгоджуються з сучасними дослідженнями довкілля на основі завдань, які висвітлені в національних доповідях за останні роки. Крім цього тема дисертаційної роботи є складовою частиною загальноінституцької програми екологізації навчальних програм та проектних наукових досліджень студентів і аспірантів.
Предмет дослідження – структура, зміни та функціонування урбокомплексів в умовах розсіювання та акумуляції шкідливих речовин, поширення негативних процесів та їх вплив на екологічний стан.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ СЕРЕДНІХ І ВЕЛИКИХ УРБОСИСТЕМ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок