Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ СТАНУ КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ МЕТОДОМ ГІПОКСИТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ

КОРЕКЦІЯ СТАНУ КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ МЕТОДОМ ГІПОКСИТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ

Назва:
КОРЕКЦІЯ СТАНУ КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ МЕТОДОМ ГІПОКСИТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім. Ф.Г.Яновського
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
НЕЧИПОРУК Сергій Васильович
УДК 616.2:616.24-005.3-071-059
КОРЕКЦІЯ СТАНУ КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ МЕТОДОМ ГІПОКСИТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ
14.01.27 – пульмонологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Маленький Василь Павлович, завідувач кафедри госпітальної терапії №1 Вінницького державного медичного університету ім.М.І.Пирогова МОЗ України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Гаврисюк Володимир Костянтинович, завідувач клініко-функціонального відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України;
доктор медичних наук, професор Свінціцький Анатолій Станіславович, завідувач кафедри госпітальної терапії №2 Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця МОЗ України.
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра фтизіатрії і пульмонології.
Захист дисертації відбудеться “24” вересня 2001р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України за адресою: 03680 Київ, узвіз Протасів Яр, 7.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України (м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7).
Автореферат розісланий 20.08.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ж.Б.Бегоулева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічні обструктивні захворювання легенів в структурі котрих основне значення має хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ), займають шосте місце серед всіх причин смертей населення земної кулі. Багатоцентрові дослідження, проведені в промислово розвинутих країнах, свідчать про подвоєння показників захворюваності, інвалідності та смертності кожні 10 років. За прогнозами ВООЗ при збереженні темпу зростання цієї патології у 2020 році хронічні обструктивні захворювання легенів займуть третє місце серед причин смертності населення (Ю.И.Фещенко,1997,1999; Н.В.Карташова и соавт.,1992).
Попередніми дослідженнями встановлено, що при ХОБ спостерігається альвеолярна гіпоксія та гіперкапнія, артеріальна гіпоксемія, ацидотичні порушення кислотно-лужного стану, підвищення внутрішньоальвеолярного та внутрішньогрудного тиску, порушення метаболізму вазоактивних сполук у легенях, погіршення реологічних властивостей крові, що негативно впливає на стан серцево-судинної системи та викликає розвиток легеневого серця (В.К.Гаврисюк, 1997,1998). При цьому сучасна медикаментозна терапія не дає змогу в повній мірі контролювати клінічний перебіг ХОБ. Це обумовлено тим, що медикаментозне лікування, впливаючи лише місцево на запальний процес, не корегує розлади цілісного організму та може викликати побічні ефекти, зокрема, появу алергічних реакцій, посилювати прояви дисфункції кардіореспіраторної системи.
Враховуючи наведені вище дані, заслуговують уваги методи лікування, які, впливаючи на основний патологічний процес, здатні усувати розлади інших систем організму. Одним із перспективних методів лікування та реабілітації хворих на ХОБ є використання лікувальних властивостей гірського клімату. Фізіологічний гіпоксичний стимул здатний вмикати саногенетичний потенціал цілісного організму, що дає змогу впливати не тільки на клінічний перебіг захворювання, але й покращувати функціональний стан інших органів та систем організму (В.А.Березовский и соавт., 1992,1998).
Перше письмове згадування про цілющі властивості гірського клімату у європейській літературі належить Гіппократу. На підставі досвіду попередніх поколінь та власних спостережень він рекомендував хворим “с изъязвленными легкими” та після перенесеної хвороби, із метою прискорення одужання, переїжджати у гірську місцевість на помірні висоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ СТАНУ КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ МЕТОДОМ ГІПОКСИТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок