Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ФРАНКІСТСЬКОГО РЕЖИМУ В ІСПАНІЇ. 1939-1975 РР.

ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ФРАНКІСТСЬКОГО РЕЖИМУ В ІСПАНІЇ. 1939-1975 РР.

Назва:
ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ФРАНКІСТСЬКОГО РЕЖИМУ В ІСПАНІЇ. 1939-1975 РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,09 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ПАВЛИШЕНА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 32(460) “1939/1975”
ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ФРАНКІСТСЬКОГО РЕЖИМУ В ІСПАНІЇ.
1939-1975 РР.
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин і зовнішньої політики
Київського міжнародного університету.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Іваницька Ольга Павлівна,
Київський міжнародний університет,
завідувач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики.
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович,
Інститут світової економіки
і міжнародних відносин НАН України,
завідувач відділу трансатлантичних досліджень;
кандидат історичних наук
Годлевська Валентина Юріївна,
Вінницький національний технічний університет,
старший викладач кафедри педагогіки, психології
та соціології.
Захист відбудеться “21” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м.Київ, вул. Грушевського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м.Київ, вул. Грушевського, 4)
Автореферат розісланий “15” серпня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, професор ГУРЖІЙ О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя навколо іспанських політичних, соціально-економічних і адміністративно-територіальних системних перетворень сфокусована увага міжнародної громадської і наукової спільноти. Безпрецедентний та ефективний перехід Іспанії до демократії став взірцевою і найбільш оптимальною трансформацією в межах глобальної “третьої хвилі” демократизації. Головним досягненням іспанської нації та її політичної еліти, які пережили у ХХ ст. майже 40-річну історію авторитарного режиму, слід вважати те, що за три десятиріччя вдалося досягти позитивних результатів у всіх сферах суспільного життя для всіх без винятку соціальних верств.
Аналіз внутрішньої політики в Іспанії франкістського періоду (1939-1975 рр.) дає благодатний матеріал для вивчення так званого “авторитаризму розвитку”, умов та меж його ефективності, суперечностей і зв’язку, який існує між ним та демократією. Багатий досвід цієї іберійської країни в сфері формування підвалин політичної й суспільно-економічної трансформації за часів авторитарного режиму становить незаперечний інтерес для інших держав, які вирішують аналогічні чи близькі до цього проблеми перехідного періоду (забезпечення легітимності нової влади, пошуки консенсусу і порозуміння між протилежними соціально-політичними силами задля суспільної стабільності), зокрема, і Україна, яка прагне торувати свій шлях інтеграції у світову спільноту. Успішно здійснений перехід до демократії підготовлений внутрішньополітичним розвитком авторитарної системи, спонукає до роздумів і наукових узагальнень, допомагає краще зрозуміти власні проблеми, знайти ефективні шляхи їх розв’язання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках затвердженої наукової теми кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Київського міжнародного університету “Міжнародно-правові, політичні та економічні засади європейської інтеграції України” (№0140003161).
Метою роботи є дослідження характерних особливостей, світоглядних засад та періодизації внутрішньополітичної діяльності франкістського режиму; з’ясування типології франкізму у системі європейських авторитарно-тоталітарних систем, причин, факторів, перебігу та особливостей його модернізації й лібералізації, специфіки формування передумов мирного переходу іспанського суспільства до повноцінної демократичної системи.
Мета зумовила розв’язання таких наукових завдань:
а) проаналізувати сучасний стан науково-дослідної розробки внутрішньополітичної діяльності франкізму;
б) дослідити періодизацію майже сорокарічної історії франкістського авторитарного урядування, її провідні критерії та змістове наповнення;
в) вивчити провідні парадигми, загальні риси та зв’язок з демократичним транзитом авторитаризму розвитку, до якого сучасна світова іспаністика відносить Іспанію 1939-1975 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ФРАНКІСТСЬКОГО РЕЖИМУ В ІСПАНІЇ. 1939-1975 РР.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок