Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ДО НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ДО НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ДО НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ОСВІТИ ДОРОСЛИХ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Султанова Лейла Юріївна
УДК 378.147:001.8
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ
ДО НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – "Теорія і методика професійної освіти"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Хомич Лідія Олексіївна, завідувач відділу виховних систем у педагогічній освіті Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Гончаренко Семен Устимович, головний науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, м. Київ.
кандидат педагогічних наук Сидорчук Нінель Герандіївна, доцент кафедри педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка, м. Житомир.
Захист відбудеться "19" грудня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий 17 листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. Лапаєнко 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У Законі України про "Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки" від 9 січня 2007 року № 537-V одним із головних пріоритетів України визначено прагнення побудувати відкрите для всіх й орієнтоване на інтереси людей інформаційне суспільство. Його фундаментом повинна бути сукупність знань, якими володіє держава – інтелектуальний потенціал нації.
В умовах інформатизації та інтелектуалізації суспільства підготовка майбутніх фахівців, орієнтована на засвоєння готових знань втрачає актуальність. Сучасні тенденції, спрямовані на модернізацію системи вищої освіти, вимагають становлення нового покоління педагогів загальнонаукового і загальнокультурного профілю. Створення психолого-педагогічних факультетів для підготовки вчителів за двома спеціальностями частково вирішує це завдання, зумовлене суспільно-політичним та економічним розвитком держави. Проте, сучасний цивілізаційний розвиток потребує осмислення й оцінки майбутньої діяльності студентами психолого-педагогічних факультетів не тільки у професійних межах, а й у широких наукових категоріях. Обов’язковою умовою становлення кваліфікованих фахівців є досконале оперування методами самостійного пошуку, аналізом, синтезом процесів і явищ, що відбуваються. Зазначені уміння є змістом методологічної культури майбутніх педагогів.
Оволодіння логікою і методами психолого-педагогічного дослідження здійснюється в процесі науково-дослідної діяльності студентів. Система її організації є актуальною проблемою як в теоретичному, так і в практичному аспекті. У психолого-педагогічній науці питання підготовки студентів до науково-дослідної діяльності розглядалися у таких напрямах: концептуальні засади фахової підготовки майбутнього вчителя до творчої діяльності розкрито в дослідженнях С.У. Гончаренка, О.А. Дубасенюк, В.І. Загвязинського, І.А. Зязюна, С.О. Сисоєвої, Л.О. Хомич; філософські погляди на проблему наукових досліджень висвітлені у працях В.П. Андрущенка, Е.Н. Гусинського, В.Г. Кременя, Ю.Й. Турчанінова; окремі аспекти підготовки майбутнього вчителя до дослідницької педагогічної діяльності розглядаються у дослідженнях Н.С. Амєліної, В.В. Борисова, П.П. Горкуненка, П.В. Дмитренка, І.В. Каташинської, Г.Т. Кловак, М.О. Князян, Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ ДО НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок