Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ ТА ВИСОКООКТАНОВИХ КОМПОНЕНТІВ КАТАЛІТИЧНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ НАФТОЗАВОДСЬКИХ ГАЗІВ

ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ ТА ВИСОКООКТАНОВИХ КОМПОНЕНТІВ КАТАЛІТИЧНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ НАФТОЗАВОДСЬКИХ ГАЗІВ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ ТА ВИСОКООКТАНОВИХ КОМПОНЕНТІВ КАТАЛІТИЧНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ НАФТОЗАВОДСЬКИХ ГАЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний університет "Львівська політехніка"
БАБ'ЯК
Людмила Володимирівна
УДК 661.715.097.
ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ
ТА ВИСОКООКТАНОВИХ КОМПОНЕНТІВ
КАТАЛІТИЧНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ НАФТОЗАВОДСЬКИХ ГАЗІВ
Спеціальність 05.17.07 - хімічна технологія палива
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі "Хімічної технології переробки нафти та газу" Державного університету "Львівська політехніка" Міністерства освіти України
Науковий керівник - Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор,
провідний спеціаліст ВАТ "Галол" м. Дрогобич,
Шевчук Василь Устинович
Офіційні опоненти - доктор технічних наук,
професор, ВАТ "Оріана" м.Калуш
Хабер Микола Васильович
кандидат технічних наук,
доцент, проректор з навчальної роботи Українського
державного лісотехнічного університету м.Львів
Тушницький Орест Петрович
 
Провідна установа - Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії, відділ каталітичного синтезу, НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться 25 червня 1999 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Державному університеті "Львівська політехніка" (290646, Львів-13, пл.Св. Юра).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного університету "Львівська політехніка" (Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий 20 травня 1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07.
доктор хімічних наук Жизневський В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Ароматичні вуглеводні, особливо бензол, толуол та ксилоли, є важливою сировиною для ряду багатотонажних виробництв нафтохімічного синтезу. В теперішній час зростає потреба в високооктанових компонентах моторних палив. Ароматичні вуглеводні та високооктанові компоненти моторних палив в основному одержують з бензинових фракцій шляхом каталітичного риформінгу. Такий процес є складним і потребує значних капітальних і енергетичних затрат.
В зв'язку з дефіцитом нафти в Україні важливого народно-господарського значення набуває підвищення ефективності використання наявної вуглеводневої сировини і можливість заміни її альтернативними джерелами. Тому розробка нових процесів одержання ароматичних вуглеводнів та високооктанових компонентів моторних палив з нафтозаводських газів, які не завжди раціонально використовуються, є надзвичайно актуальною.
Тематика досліджень є складовою частиною наукового напрямку кафедри хімічної технологї переробки нафти та газу Державного університету "Львівська політехніка" - "Розробка наукових основ одержання високооктанових компонентів моторних палив, поверхнево-активних речовин і допоміжних матеріалів з нафтової та газової сировини". Напрям координується науковою радою з нафтохімії НАН України. Робота включена в Національну науково-технічну програму "Нафтопереробка та нафтохімія 1992-2010" (N державної реєстрації 01870095012).
Важливість та актуальність роботи підтверджується включенням її в координаційний план Міносвіти України "Наукові основи розробки нових технологій видобутку нафти та газу, газопромислового обладнання, поглибленої переробки нафти та газу з метою одержання високооктанових моторних палив, мастильних матеріалів, допоміжних продуктів і нафтохімічної сировини" за фаховим спрямуванням "Нафта і газ України" на період 1997 - 2001 роки.
Мета роботи: Розробити наукові основи та технологію процесу одержання ароматичних вуглеводнів та високооктанових компонентів моторних палив каталітичним перетворенням нафтозаводських газів на висококремнеземистих цеолітах типу ZSM-5.
Наукова новизна: Розроблено новий каталізатор - висококремнеземистий цеоліт, промотований додатками Zn для процесу одержання ароматичних вуглеводнів каталітичним перетворенням ненасичених вуглеводнів С2-С4 .
Визначені оптимальні умови перебігу реакції ароматизації на каталізаторі ЦВМ+2%Zn, встановлено, що при каталітичному перетворенні алкенів С2-С4 вихід ароматичних вуглеводнів становить ~70%.
Вперше встановлено, що каталізат, одержаний при каталітичному перетворенні алкенів С2-С4 на цеоліті ЦВН в оптимальних умовах містить значну кількість ізоалканів (>70%).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ ТА ВИСОКООКТАНОВИХ КОМПОНЕНТІВ КАТАЛІТИЧНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ НАФТОЗАВОДСЬКИХ ГАЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок