Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗРОШУВАНОГО І БОГАРНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗРОШУВАНОГО І БОГАРНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗРОШУВАНОГО І БОГАРНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
МИРОНОВ Віктор Вікторович
УДК 332.33. 631. 67
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ
ОПТИМІЗАЦІЇ ЗРОШУВАНОГО І БОГАРНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України на кафедрі організації сільськогосподарського виробництва
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Благодатний Володимир Іванович,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації сільськогосподарсь-кого виробництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
В'юн Валентин Георгієвич,
Миколаївська державна аграрна академія,
професор кафедри менеджменту
організацій та права
кандидат економічних наук
Руденко Валентин Юхимович,
Кримський державний аграрний університет,
доцент кафедри економіки
Провідна установа – Одеський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, кафедра
організації виробництва та агробізнесу, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 15.03.2002 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївській державній аграрній академії за адресою: 54021, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївської державної аграрної академії за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 12.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багаторічний досвід широкого використання зрошуваних земель в Україні та фундаментальні наукові дослідження свідчать про те, що у степових районах, у більшій мірі на півдні України, серед відомих прийомів інтенсифікації землеробства альтернативи зрошенню немає.
Унікальні природньо-біологічні умови степової зони Автономної Республіки Крим, наявність 401,9 тис. га зрошуваних земель, значний потенціал водогосподарського комплексу дозволяють вирощувати різноманітні сільськогосподарські культури з високими виробничими і економічними показниками. У роки оптимальної експлуатації Північно-Кримського каналу (1986 – 1990 рр.) валове виробництво зерна збільшилося у 2 рази, м'яса – у 3,3, молока – у 2,7, фруктів – у 3,8, овочів – у 2,2 рази. У цей період Кримський півострів став зоною найбільш розвинутого сільськогосподарського виробництва України. Поряд з цим за останні десять років в умовах реформування сільського господарства і АПК, у цій сфері економіки виникло багато невирішених проблем і кризових явищ. Порушення комплексного, системного підходу в управлінні меліорацією призвело до значного зниження рівня використання зрошуваних земель (зменшення зрошувальних норм, кратності поливу, гектарополивів) і продуктивності поливної води. Середньорічне виробництво валової сільськогосподарської продукції у 1999-2000 рр. у порівнянні з 1990-1991 рр. скоротилось на 63,5%. Така ситуація обумовлює необхідність виявлення причин низького рівня використання зрошуваних і богарних земель, визначення резервів підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва і обгрунтування найбільш важливих шляхів їх реалізації у нових умовах господарювання.
Проблемам сільського господарства і АПК в умовах зрошуваного і богарного землеробства присвячено багато фундаментальних досліджень економістів – аграрників: Благодатного В.І., Буздалова І.Н., В'юна В.Г., Гайдуцького П.І., Галушко В.П., Гладія М.В., Грушко В.І., Ємельянова О.М., Єфимова В.П., Жмінько В.І., Зузіка Д.Т., Івашкевича Ю.І., Куліша М.Ю., Маліка М.Й., Мармуль Л.О., Месель-Веселяка В.Я., Ніконова А.А., Русінова І.В., Руснака П.П., Саблука П.Т., Терещенка В.К., Трегобчука В.М., Червена І.І., Шпичака О.М., Юрчишина В.В. та ін. Їх дослідження свідчать, що становлення і розвиток ринкової економіки в АПК є тривалим і складним процесом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЗРОШУВАНОГО І БОГАРНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок