Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Культурно-просвітницька, релігійна та громадська діяльність Гавриїла Розанова (1781-1858)

Культурно-просвітницька, релігійна та громадська діяльність Гавриїла Розанова (1781-1858)

Назва:
Культурно-просвітницька, релігійна та громадська діяльність Гавриїла Розанова (1781-1858)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,94 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Василевич Юлія Валеріївна
УДК 94 (477) "17/18" : 008 (477)
Культурно-просвітницька, релігійна та громадська діяльність
Гавриїла Розанова (1781-1858)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Тригуб Петро Микитович,
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили,
завідувач кафедри міжнародних відносин та історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Лиман Ігор Ігоревич,
Бердянський державний педагогічний університет,
завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Кочергін Ігор Олександрович,
Дніпропетровський національний гірничий університет,
доцент кафедри історії та політичної теорії
Провідна установа: Донецький національний університет
Захист відбудеться “19” вересня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К73.053.01 у Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницького Міністерства освіти і науки України за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім.211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розіслано “17” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В історії України залишається багато недосліджених або маловисвітлених проблем, так званих „білих плям”. Розбудова національної держави зумовлює необхідність ґрунтовного і різнобічного вивчення минувшини, в тому числі й питань із історії церкви. На сучасному етапі існування України, в умовах самостійності, спостерігається її тісний зв’язок із церквою. Остання після довгих, жорстоких переслідувань потребує підтримки з боку держави, насамперед для піднесення духовного та культурного рівня українського суспільства. Саме тому останнім часом у плеяді науковців проблеми вивчення вітчизняної духовної спадщини, розуміння впливу релігії на сучасне буття України набули актуальності, відбувається переосмислення ролі церкви та її служителів у житті суспільства, а також їх місця в історії. Особливістю таких досліджень є вивчення історії релігійної думки через перегляд та оцінку життєвого і творчого шляху релігійних діячів, котрі, поряд із виконанням обов’язків безпосередніх духовних наставників і просвітителів, цікавилися також історичним минулим нашого краю.
В житті Російської православної церкви, на різних етапах її існування, з’являлися визначні особистості, котрі були носіями кращих ідей і прагнень свого часу і ставали керівниками духовного життя суспільства. Одним із них був архієпископ Катеринославський, Херсонський і Таврійський, Тверський і Кашинський Гавриїл (Василь Федорович Розанов). Його життєвий шлях, релігійно-просвітницька та громадська діяльність, історичні праці є однією з малодосліджених сторінок нашого минулого, а невідоме завжди притягує до себе, особливо, якщо проблема стосується визначення ролі владики в поширенні православ’я та культурному розвитку Північного Причорномор’я.
Г.Розанов був одним із тих регіональних істориків, хто стояв біля витоків вивчення місцевої історії XVIII – початку XIX ст. Він не тільки досвідчений релігійний діяч, богослов, а також історик-дослідник. І, незважаючи на ряд недоліків (звичайна описовість, простий фактологічний виклад у хронологічній послідовності), його роботи становлять цінне пізнавальне джерело для сучасних істориків, етнографів, краєзнавців, змушують їх порівнювати, зіставляти, робити припущення та висловлювати власні гіпотези бачення історії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Культурно-просвітницька, релігійна та громадська діяльність Гавриїла Розанова (1781-1858)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок