Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (Avena sativa L.)

Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (Avena sativa L.)

Назва:
Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (Avena sativa L.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,31 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
ЄГОРОВА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 631.524.82:633.13
Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (Avena sativa L.)
03.00.15 - генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в лабораторії геномної та хромосомної інженерії рослин Інституту агроекології та біотехнології УААН, м. Київ.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук
Скорик Віктор Варфоломійович,
Носівська селекційна дослідна станція,
завідувач лабораторії селекції озимого жита
Чернігівського інституту АПВ УААН
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук
Парій Федір Микитович,
Інститут цукрових буряків УААН,
провідний науковий співробітник
лабораторії селекції цукрових буряків
кандидат біологічних наук
Лялько Ірина Іванівна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАНУ,
старший науковий співробітник
відділу генетичних основ гетерозису
Провідна установа – Інститут землеробства УААН,
відділ генетики і селекції кормових культур
Захист відбудеться “22” травня 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.202.01 в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м Київ, вул. акад. Заболотного, 148, актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розіслано “16” квітня 2003р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради, к.б.н. _________________ Кравець О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Оптимальне використання генетичного потенціалу виду, що культивується, вимагає знань про межі генетичної мінливості власного генофонду виду і потенційні джерела розширення цих меж за рахунок генофонду споріднених видів. Не менш важливими є відомості про характер успадкування селекційно значущих ознак, а також характеристика генетичної структури сортів стосовно генів, що контролюють ці ознаки. Овес посівний (Avena.) відноситься до найменш генетично вивчених зернових культур. Це стосується як кількісних ознак, що складають елементи структури врожаю, так і ознак з альтернативною мінливістю, основний інтерес до яких пов’язаний із можливістю їх використання як маркерів у генетичному аналізі ознак з неперервною мінливістю.
На відміну від пшениці, для гексаплоїдних видів вівса не створено повних серій моносомних або нулі-тетрасомних ліній, що значно знизило ефективність використання анеуплоїдного методу та позбавило можливості локалізувати групи зчеплення маркерних локусів на певних хромосомах. Сучасні дослідження з використанням молекулярних маркерів дали змогу приступити до упорядкування карт зчеплення для окремих хромосом вівса посівного (Portyanko et al., 2001). Але опубліковані до теперішнього часу карти груп зчеплення для гексаплоїдного вівса практично не містять генів, що контролюють ознаки, важливі для вівса як виду, що культивується. Причина полягає в тому, що надзвичайно потужний метод генетичного аналізу, яким є метод молекулярно-генетичного маркування, не забезпечений для свого застосування рослинним матеріалом у вигляді гетерогенних гібридних популяцій, батьківські компоненти яких відповідають таким вимогам: (і) константна по роках контрастність у фенотипічному прояві кількісних ознак; (іі) вивченість стосовно генетичного контролю цих ознак в термінах кількості генів, що беруть участь у контролі ознаки, і типу їх алельної та міжгенної взаємодії. Тому задачу генетичного аналізу генотипів вівса та виділення популяцій, перспективних для їх використання як популяцій, що картують, з використанням молекулярно-генетичних маркерів слід вважати найважливішою в генетичних дослідженнях вівса.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. В дисертації узагальнено результати науково-дослідної роботи, виконаної у відповідності з тематичним планом програми “Теоретично обгрунтувати і застосувати на практиці засоби та методи генетики і біотехнології для цілей спрямованого формування генетичної компоненти сталих агроекосистем”, номер реєстрації 0196U02975.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (Avena sativa L.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок