Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
НЕСВІТ ГАЛИНА ПЕТРІВНА
УДК 321 (427)
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК
ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові
України (Одеська філія)
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Балабаєва Зінаїда Василівна, Українська державна академія зв'язку Ім. О.С.Попова, завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти:
- доктор політичних наук, професор Наумкіна Світлана Михайлівна , Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, завідувач кафедри політичних наук.;
- кандидат політичних наук Дубовик Володимир
Алімович, інститут соціальних наук Одеського
державного університету ім.І.І.Мечникова, доцент
кафедри міжнародних відносин.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, кафедра політології. Міністерство освіти та науки України, м. Київ.
Захист відбудеться " 28 " вересня 2001 р. о 10 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній
академії за адресою: м.Одеса, вул.Піонерська, 2, ауд.312.
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії
За адресою:65009, м.Одеса, вул.Піонерська,2.
Автореферат розісланий "28" серпня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Затяжний процес реформування суспільства в посткомуністичних країнах ставить перед наукою питання про пошук шляхів його оптимізації, визначення найбільш ефективних шляхів перетворень в економічній та політичній сфері. По мірі розвитку інформаційної революції стає все більш визначним поняття інформації як трансформаційного ресурсу. Саме інформація найбільш впливає на всі процеси перетворення. Особлива роль інформаційної складової в перехідній інфраструктурі посилюється тією обставиною, що саме через неї найбільш ефективно здійснюється зовнішній вплив на становлення та розвиток ринкових механізмів.
Не випадково в усіх країнах в програмах ринкових перетворень значне місце відводиться розвитку сучасних інформаційних технологій. Світова наука зробила висновок, що в постіндустріальних країнах вирішальним управлінським ресурсом є наявність знань і володіння інформацією, тоді як роль фінансів і безпосереднього державного примусу стають все менш значимими.
Державний, адміністративний та інші силові примуси поступово змінюються на інформаційний та психологічний тиск. У технологій володарювання в даний час головне завдання : добитись при мінімальних фінансових і взагалі матеріальних затратах максимального впливу на людей. Найбільш ефективним інструментом сучасної влади є знанння, які дозволяють досягти бажаної мети, мінімально витрачаючи ресурси влади.
Проте, інформаційний ресурс, як і всі інші, вимагає управління. Це повинна вирішувати інформаційна політика, яку держава здійснює за допомогою розробки законодавства, що врегульовує відношення власності. Держава повинна турбуватись про інформаційну безпеку суспільства та громадянина, вона повинна володіти значною частиною інформаційних технологій, приймати участь в формуванні ринку товарів та послуг.
Правова неврегульованість дає можливість втілення приватних посередницьких організацій в сферу інформаційних послуг, при цьому держава втрачає величезні кошти як через слабкість податкового законодавства, так і із-за відсутності контролю за виконанням вже діючого законодавства.
В суспільстві недостатньо використовується досвід світової політичної науки, яка узагальнює досвід розвитку інформаційної політики в різних країнах, попереджує про можливі наслідки та прорахунки в цій галузі, визначає найбільш перспективні напрямки в оптимізації державної політики в сфері інформації. Саме цим і обумовлений вибір теми дисертації.
Актуальність теми пов'язана з необхідністю вивчення специфіки формування і здійснення інформаційної політики держави як фактора реформування суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок