Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА / сторінка 10

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інформаційні технології стають найважливішим інструментом політичної боротьби, у ході якої вирішуються питання, у тому числі, і про найбільш прийнятну для суспільства програму його реформування.
10. Аналіз інформації, як ресурсу влади, як засобу реформування суспільства неможливий без розгляду ролі ЗМІ як політичного інституту влади, які в процесі політизації всіх сфер життя суспільства виступають не тільки передавальною ланкою в складному механізмі політики, а і її творцем. Ньюс медіа тісно пов’язані з іншими політичними інститутами : політичними партіями, групами інтересів. Завдяки спонсорству, субсидіям, протекції, зв’язкам вони приймають участь в політичному процесі так само як і політичні партії і, в значній мірі, не залежать від держави. Ньюс медіа відіграють значну роль у вдосконаленні процесу соціалізації чи мобілізації “соціального капіталу”.
11.Американські політологи попереджують, що найбільша загроза для демократичного державного устрою - використання ЗМІ з метою політичного маніпулювання. Зростання місця і ролі інформації в житті суспільства актуалізує проблему інформаційного суверенітету та безпеки. Потреба забезпечення інформаційної безпеки викликана, по-перше, необхідністю забезпечення національної безпеки вцілому; по-друге, існуванням таких загроз інформаційній сфері країни, які можуть принести значний збиток загальним національним інтересам; по-третє, необхідністю врахування того, що за допомогою інформації можна впливати на свідомість та поведінку людей.
Таким чином, весь комплекс проблем, пов’язаний з впливом інформаційної революції на життя сучасного суспільства, повинен бути в полі зору державних інститутів при формуванні ними своєї інформаційної політики з метою оптимізації реформування суспільства.
Список опублікованих автором робіт за темою дисертації
Несвіт Г.П. Інформаційна політика як фактор трансформації суспільства // Актуальні проблеми політики: Зб.наук.пр.(Відп. ред. Кормич Л.І.) - Вип. 10 - Одеса: Астропринт, 2001, с.326-332.
Несвіт Г.П. Інформаційна безпека особистості // Актуальні проблеми політики: Зб. наук.пр.(Відп. Ред. Кормич Л.І.)- Вип.11. - Одеса: Астропринт, 2001, с.708-714.
Несвіт Г.П. Інформація як соціально-політичнє явище // Актуальні проблеми державного управління: Зб.наук.пр. (Гол. ред. Якубовський О.П.)0 - Вип. 5. - Одеса: Астропринт, 2001, с. 80 - 83.
Несвіт Г.П. Інформаційні технології політичної боротьби // Наукові записки. Збірник наукових праць ( Відп. ред. Котигоренко В.О.) -Вип. 13, с.263-269, Київ. Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, 2001.
Несвіт Г.П. Конституційно-правові аспекти інформаційної безпеки України // Сучасний конституціоналізм та конституційна юстиція. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, жовтень 2000. Одеса: "Юридична література", 2001. с. 242-245.
Несвіт Г.П. Соціально-політичний процес в Україні (жіночий аспект) //Актуальні проблеми державного управління. Зб.наук.пр.- Вип.2. -Одеса: Астропринт,1999. -С. 292-302
Анотації
Несвіт Г. П Інформаційна політика держави як чинник реформування суспільства. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за фахом 23.00.02 - політичні інститути і процеси. Одеська національна юридична академія. Одеса, 2001.
Дисертаційна робота присвячена комплексному дослідженню інформаційної політики держави як фактора реформування суспільства.
Автор акцентує увагу на понятті “інформація”, а також її ролі як трансформаційного ресурсу.
У дисертації розглядаються найважливіші напрямки інформаційної політики держави в аспекті їхнього впливу на реформування різноманітних сфер життя суспільства: сфери управління суспільством, інформатизації, інформаційних технологій і їхньої ролі в політичному процесі, місцю і ролі засобів масової інформації на процес реформування, а також значення інформаційної безпеки
Ключові слова: інформація, знання, інформаційна політика, інформаційні технології, інформатизація, інформаційний простір, засоби масової інформації, інформація як трансформаційний ресурс, інформаційна безпека, реформування суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок