Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА / сторінка 2

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вивчення місця і ролі інформації в перехідному суспільстві, специфіки її як трансформаційного ресурсу дасть можливість визначити, які напрямки діяльності держави, пов'язані з управлінням інформацією, дозволять оптимізувати процес економічних і політичних реформ.
Актуальним є освоєння світового досвіду в здійсненні інформаційної політики, вивчення висновків, зроблених західною наукою, про тенденції розвитку інформаційних процесів та їх наслідків. Важливим є розуміння місця вітчизняної практики у вирішенні питання про входження України у світовий інформаційний простір, освоєння інформаційних технологій.
Особливе місце в інформаційній політиці займає інформаційна безпека. Актуальним є аналіз стану справ у цій галузі, оскільки інформаційна безпека є складовою частиною національної безпеки. Вивчення імперативів інформаційної політики дозволить показати найбільш перспективні напрямки удосконалення діяльності держави для запобігання погроз, що несе із собою некерована інформаційна революція.
У вітчизняній і закордонній політичній науці значна увага приділяється різним аспектам інформаційної політики. Зокрема, Карась І.З., Наумов Д, Чубукова О. розглядають конституційно-правові аспекти інформатизації суспільства, інформаційних відносин, а також правові режими інформаційних ресурсів. Законодавча діяльність держави, спрямована на правове врегулювання всіх інформаційних відносин у суспільстві, дозволяє створити необхідне правове поле, у рамках якого буде здійснюватися інформаційна діяльність. Це складає важливий аспект програми реформування суспільства.
Українські і російські вчені особливу увагу приділяють вивченню місця і ролі інформації в управлінні суспільством. Балацький Є., Гажієнко Г.І., Закупень Т., Залюк В., Кондрашова С.С., Кушніренко О.Г., Т.М.,Кравченко С., Мізерна Т., Слинько Т.М., Сидоренко В., Ібрагімова І., Яковлев П.Г. розглядають інформаційний фактор в управліннні державним сектором, проблеми інформатизації органів управління на регіональному і національному рівні, використання інформаційних технологій для удосконалення процесу управління, взаємодії різних рівнів управління в процесі прийняття рішень. Особлива увага приділяється вченими вивченню ролі інформаційно-аналітичних технологій в управлінні.
Питання інформаційних технологій, їхньої ролі в реформуванні суспільства розглядають Бритков В.Б., Дубовський С.В., Грачов Г.В., Громов Г.Р., Павлютенкова М., Соболєв В., Тарасенко В.В., Чубукова О. Насамперед, це питання формування національного ринку інформаційних технологій і послуг, ролі інформаційних технологій у політичному процесі, у політичній боротьбі, а також у національному і світовому розвитку.
Міжнародні аспекти інформаційних процесів є предметом дослідження великої групи вчених. Зокрема, Герман К., Кочетков А.,Константинов Д.Д., Лук'яненко Е.,Мовсесян А., Торкні В. аналізують інформаційну політику таких міжнародних організацій як ООН і НАТО в напрямку руху світового співтовариства до формування інформаційного суспільства, інформаційні аспекти транснаціоналізації і проблеми входження України у світовий інформаційний простір.
Особлива увага у вітчизняній і закордонній науці приділяється ролі засобів масової інформації в перетворенні суспільства. Бебик В., Гаджієв К.С., Костенко Н., Лукницький С.П., Макєєв С.,Музальов В., Незнамов В., Пугачов В.П., Чукут С., Штельмах В. розглядають засоби масової інформації з погляду політичної комунікації, їх ролі в політичному процесі, формування інформаційної еліти в Україні, ролі ЗМІ у виборах, а також у процесі державного будівництва. ЗМІ розглядаються також як інструмент формування суспільної свідомості в умовах становлення державності.
Інформаційна безпека особистості, суспільства і держави аналізується в різних аспектах. Методологічні аспекти інформаційної безпеки розглядають Бінько І.Ф., Костенко Г., Литвиненко А.Ю., Литвиненко О.В., Потіха В.М., Феоктистов Г.Г, Шевченко Г. Інформаційно-психологічне протиборство в сучасних умовах аналізують Грачов Г.В., Коротченко Є.Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок