Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА / сторінка 4

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Практичне значення отриманих результатів полягає в конкретному визначенні інформаційної політики держави, її структурних елементів, напрямків її впливу на розвиток суспільства.
Теоретичні положення дисертації можуть бути використані в діяльності органів виконавчої влади, що займаються інформаційно-аналітичною діяльністю, процесом інформатизації, а також у діяльності органів державного управління.
Матеріали дисертаційного дослідження можуть бути використані у викладанні курсів державного управління, політології, соціології, держави і права, а також у спеціальних курсах з інформаційної політики держави.
Апробація результатів дисертації здійснювалася в доповідях і виступах на міжнародних, регіональних, вузівських науково-практичних конференціях: на міжнародній науково-практичній конференції "Сучасний конституціоналізм та конституційна юстиція", що відбулася в Одеській національної юридичної Академії в жовтні 2000 р; на науково-практичній конференції "Ефективність державного управління: регіональний аспект", Львів 22 січня 2001 року; на 4-й щорічній науково-практичній конференції викладачів та слухачів Української Академії державного управління при Президентові України (Одеська філія) “Пріорітетні напрямки ефективного використання ресурсного потенціалу регіону: управлінський аспект” 19 квітня 2001року; на 4-й (56-й) звітній конференції професорсько-викладацького складу й аспірантів 27-28 березня 2001 року в Одеській національній юридичній академії; на науково-практичному симпозіумі "Права людини та сучасні проблеми розвитку українського суспільства" 20 квітня 2001 року в Одеській національній юридичній академії.
Основні положення дисертації обговорювалися на наукових семінарах і засіданнях кафедри філософських і соціально-політичних наук Української Академії державного управління при Президентові України (Одеська філія).
Результати дослідження надруковані в 6 статтях автора, із яких 4 опубліковані в фахових виданнях. У цих статтях відбито основні положення дисертації, проміжні результати дослідження та висновки щодо вирішення досліджуваних у роботі проблем.
Структура й обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків і списку використаних джерел. Повний обсяг дисертації 193 сторінки із них основного тексту 174 сторінки. У списку використаних джерела 205 найменувань.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ
Перший розділ дисертації "Інформація як філософська категорія і як соціально-політичне явище" складається з двох підрозділів. У першому підрозділі "Поняття інформації, її сутність" розглядається інформація як філософська категорія. У науковому осмисленні поняття "інформація" ключовими є поняття: “дані”, “інформація”, “знання”, “мудрість”. Поняття “дані” використовується для позначення недиференційних фактів без контексту. Поняття “інформація” означає дані, що складають категорії, класифікаційні схеми, тобто організовані дані (але вони організовані іншими, а не нами). Поняття “знання” означає інформацію, що уже засвоєна людиною, включена нею у власний потік свідомості. Поняття "мудрість" означає накопичені, інтегровані знання, перетворені в досвід. Доведено, що ключ до одержання, а тим більше, до раціонального використання енергії - у "інформаційній могутності" суспільства у наукових, техніко-технологічних і організаційних знаннях, у наявності ефективних засобів одержання, накопичення і збереження, переробки, передачі і використання інформації. Тільки при наявності знань можна відвоювати у природи матеріально-енергетичні ресурси, організувати виробництво, раціональне управління техніко-технологічними процесами, а на цій основі - процесами соціальними і духовними. Відсутність інформації закриває доступ до енергії, до пошуків її нових форм, до її найбільш ефективного використання. Прогрес суспільства в загальній формі залежить від його матеріально-енергетичної й інформаційної оснащеності. Вона повинна втілитися в техніку і технологію, у цінності культури, у знання і досвід людей, у форми їхнього спілкування, у всю систему суспільних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок