Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА / сторінка 5

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Аналіз інформаційної політики держави як чинника реформування суспільства потребує використання таких понять як "інформаційний простір", "інформаційна інфраструктура", "інформаційні технології", "інформаційна могутність", "інформаційний потенціал". Існують різноманітні підходи до визначення цих понять.
У другому підрозділі "Інформація як трансформаційний ресурс" інформація розглядається як соціально-політичне явище, використані висновки американських учених Л.Гроссмана, Х.Кливленда, А.Тоффлера, що аналізують трансформаційний характер інформації. Інформація може розглядатися як самостійний виробничий ресурс поряд із працею, капіталом, землею і підприємницькими можливостями, а не просто продуктом інтелектуальної діяльності. однак, на відміну від праці, капіталу і землі інформація є ресурсом нематеріальним, хоча й може матеріалізуватися на паперових або зберігатися на електронних носіях. Саме універсальність інформації, що спирається на сучасну технічну базу у вигляді світових електронних мереж, перетворила її в потужну продуктивну силу і дозволила говорити про вступ людства в стадію інформаційного суспільства.
Другий розділ дисертації "Вплив інформаційної політики на реформування всіх сфер життя суспільства" включає п'ять підрозділів. У першому підрозділі "Концептуальні основи інформаційної політики" розглядаються основні структурні елементи інформаційної політики, визначені основні напрямки і засоби державної інформаційної політики, досліджено передумови та шляхи переходу від політики інформатизації до інформаційної політики держави. Новий імпульс державна інформаційна політика одержала у зв'язку з усвідомленням необхідності побудови інформаційного суспільства в Україні, як головної умови її політичного і соціально-економічного розвитку і зберігання сприятливого іміджу країни, її статусу у світі.
Державою поставлено завдання формування такої інформаційної політики, яка б заклала основи для вирішення фундаментальних завдань розвитку суспільства, головними з яких є формування єдиного інформаційного простору України і її входження у світовий інформаційний простір, забезпечення інформаційної безпеки особистості, суспільства і держави. Крім того, увага приділяється формуванню демократично орієнтованої масової свідомості, становленню галузі інформаційних послуг, розширенню правового поля регулювання суспільних відносин, у тому числі пов'язаних з одержанням, поширенням і використанням інформації. Державна інформаційна політика повинна бути інструментом зміцнення зв'язку центру і регіонів, що забезпечує проведення єдиної політики держави на всій території країни. В роботі аналізуються погляди американських вчених на інформаційну політику, її ліберальний та консервативний варіанти, можливості їхнього застосування при формуванні вітчизняної інформаційної політики.
У другому підрозділі "Інформаційні аспекти управління суспільством" розглядаються можливі напрямки удосконалення управління під впливом інформаційної політики держави. Інформація є невід'ємним атрибутом управління, вона пронизує усі його рівні і функції. В даний час відсутня достатня інформаційна база для прийняття раціональних рішень у цій важливій сфері життя суспільства, зокрема в сфері розвитку державного сектору промисловості і розробки бюджетних програм по його підтримці і модифікації. Заповнення цієї прогалини є першочерговим завданням відомств, відповідальних за здійснення цієї реорганізації. Важливою складовою стратегічного управління є інформаційно-аналітичне забезпечення. Застосування відповідних інформаційних технологій дозволяє домогтися результативності організаційно-економічних заходів щодо управління діяльністю підприємства в довгостроковій перспективі, його взаємодії з органами державної влади. Особливої уваги потребує разробка механізму взаємодії органу управління з постачальниками інформації на основі правових норм, раціональної організації інформаційних потоків, упорядкування процесів її збору і поширення (передачі). Поряд із цим варто передбачити відповідальність за достовірність, повноту й оперативність інформації, а також її обсяг і конкретну тематику.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок