Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА / сторінка 6

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Новим напрямком інформаційної роботи виконавчих органів влади є вивчення громадської думки з різних питань соціально-економічного і політичного життя суспільства, система привселюдного інформування громадян про діяльність державних органів. Інформаційне забезпечення є базою, на якій будується управлінська діяльність державного апарату. Саме тут інформація особливо виняткова як наукова категорія. Розглядаються проблеми вдосконалення управління в інтерпретації американських авторів, які вплив інформаційної революції на управління пов’язують з виникненням нових менеджерів, спроможних працювати з інформаційними технологіями, вміють застосовувати їх для нарощування виробництва, розуміють їх значимість для розвитку підприємства.
У третьому підрозділі "Політика держави в області інформатизації" відзначається, що реформування суспільства в умовах інформаційної революції неможливе без здійснення програми інформатизації, яка спрямована на формування правових, організаційних, науково-технічних, фінансових, методичних і гуманітарних передумов розвитку інформатизації. Досліджуються застосування і розвиток сучасних інформаційних технологій у відповідних сферах громадського життя України, формування системи національних інформаційних ресурсів. Велике значення для розвитку інформатизації має здійснення зваженої політики в сфері реформування власності. В основу державної політики інформатизації повинно бути покладено державне регулювання процесу інформатизації на основі об’єднання принципів централізації і децентралізації, саморозвитку, самофінансування, самооплатності, державної підтримки через систему пільг, кредитів, прямого бюджетного фінансування. Першочергові пріоритети віддані створенню нормативно-правової бази інформатизації, включаючи систему захисту авторських прав і особистої інформації, формуванню телекомунікаційної інфраструктури, насамперед оптимізації чинної мережі магістралей передачі даних, формуванню комп'ютерної мережі, як частини загальносвітової мережі Інтернет.
У четвертому підрозділі - "Інформаційні технології і реформування суспільства" - відзначається, що інформаційні технології стають діючим інструментом у реформуванні суспільства. Сучасне суспільство наповнене і пронизане потоками інформації, що потребують опрацювання. Тому без інформаційних технологій, так само як і без енергетичних, транспортних і хімічних технологій, воно нормально функціонувати не може. Невміння використовувати їх може призвести до істотного відставання в перетворенні всіх сфер життя суспільства. З розвитком інформаційних технологій ростуть прозорість світу, швидкість і обсяги передачі інформації між елементами світової системи, з'являється ще один світовий чинник, що інтегрує та починає активно впливати на відкритість суспільства.
Американські вчені попереджують, що застосування інформаційних технологій настійно потребує заходів адміністративної реформи, досвід проведення яких у західних країнах накопичений дуже великий, і вже є значні результати цих перетворень. В процесі реформування суспільства відбувається неминуча політизація всіх сфер його життя. Політична й управлінська роль засобів масової комунікації в суспільстві полягає в оцінці політичних програм, платформ, ідей і пропозицій громадян, громадських організацій, політичних партій. Програми новин забезпечують одержання громадянами швидкої і всеосяжної інформації з даних питань. Американська політична наука робить висновок про те, що ЗМІ, особливо індустрія новин, перетворюються в політичний інститут, що не тільки інформує, аналізує інформацію, але він сам "створює" події. Програми новин забезпечують одержання громадянами швидкої і всеосяжної інформації з даних питань. Суспільна думка може бути використана в якості арбітра між гілками влади. Ньюс медіа внаслідок корпоративного спонсорства деякою мірою незалежні від трьох гілок влади. Йде поступове зближення стандартів ньюс медіа з політичними стандартами управління. Перетворившись у могутній інститут, ньюс медіа починають змінювати саму політику.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок