Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА / сторінка 7

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Телебачення, звичайно, не може змінити жорсткі факти суспільного життя, але воно може і реально здійснює містифікацію цих фактів. Воно доводить нам щогодинно, що політика може бути зведена до телевізійних картинок. Найбільше важливим є те, що телебачення визначає набір почуттів, які повинен відчувати глядач, слухаючи новини.
Розглядаючи ньюс медіа як політичний інститут, необхідно робити це за аналогією з вивченням інститутів інших гілок державної влади. Необхідно вивчати їхню структуру, функції, систему відповідальності, законодавство, що регулює їх діяльність, і тоді стане очевидним, що інститути державної влади - це ті, що обираються відповідно до існуючого законодавства, а ньюс медіа це інститут, що не обирається народом, це “посередницький” інститут.
У той же час передачі новин піднімають питання про спроможність, відповідальність, повноваження і профпридатність політичних діячів і правомірность політичного курсу. У зв'язку з цим виникають три питання: чи означає ріст впливу ньюс медіа на політику те, що цей інститут може брати участь у вирішенні державних питань за допомогою журналістських, а не відкритих політичних методів, властивих легітимним інститутам державної влади? Хто вибирає репортерів, що подають інтереси цих людей в державній політиці в цілому і чи можна вважати ньюс медіа цілком відповідальними за той політичний вибір і рішення, що робляться під їхнім впливом? Чи не означає вище сказане, що, можливо, прийшов час задуматися над проведенням нової, більш перебірливої політики стосовно ньюс медіа, щоб бути впевненими, що новини, які ми одержуємо, відповідають нашому курсу в розвитку демократичного суспільства?
В третьому розділі дисертації "Інформаційна безпека в структурі інформаційної політики" чотири підрозділи. У першому підрозділі "Конституційно-правові основи інформаційної безпеки" аналізуються конституційні та інші правові норми, що регулюють проблеми інформаційної безпеки, виділяючи серед них найбільш значимі. Захист інформаційного суверенітету тісно пов'язаний із поняттям інформаційної безпеки, що може бути розглянута, з одного боку, як захищеність внутрішньої інформації як такої, що припускає захищеність якості інформації, її надійність, захищеність різних галузей інформації (державної, банківської, комерційної таємниці) від розголошення; захищеність інформаційних ресурсів. З іншого боку, інформаційна безпека означає контроль над інформаційними потоками, обмеження використання провокаційної, ворожої суспільної інформації, включаючи контроль над рекламою; захист національного інформаційного простору від зовнішньої інформаційної експансії.
Ще одним важливим аспектом інформаційної безпеки є захист комп'ютерної інформації від розкрадань. Державна політика забезпечення інформаційної безпеки, будучи складовою частиною політики національної безпеки, припускає системну превентивну діяльність органів влади щодо забезпечення гарантій інформаційної безпеки особистості, соціальних груп і суспільства в цілому.
У другому розділі" Інформаційна безпека особистості" порушені питання про зберігання ментальності української нації в її політичному аспекті. Розвиток інформаційних технологій, їх проникнення у всі сфери життя суспільства відкривають якісно нові можливості впливу на свідомість людини, її психіку, який може здійснюватися й в антисоціальних цілях. Отже, у структурі інформаційної безпеки одне з найбільш важливих місць займає інформаційно-психологічна безпека.
Наявність розвинутих, демократично організованих інформаційних інститутів, що повідомляють громадянам основні суспільно-політичні знання й висвітлюють об'єктивно політичні події - одна з найважливіших гарантій стабільності демократичної держави, ефективності управління суспільством.
В третьому підрозділі"Імперативи інформаційної політики" проаналізовані імперативи інформаційної політики, зокрема, розглядаються неминучі соціальні наслідки інформаційної революції, що проявляється в соціальній практиці будь-якої держави. На Заході широко обговорюється проблема появи нової інформаційної еліти, що заявляє про свої претензії на владу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок