Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА / сторінка 8

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Не менш складною проблемою, що також є неминучою в ході здійснення інформаційної політики це створення інформаційної інфраструктури або, як її називають у США, “інформаційний суперхайвэй” (інформаційна магістраль). Вона являє собою інтеграцію в єдине ціле самостійних інформаційних мереж.
Потрібний контроль і з боку громадян для захисту своїх особистих прав. Можливі три фази такого контролю. Перша фаза - коли людина одержує право, у випадку його конфлікту з державними установами, зажадати потрібну їй інформацію. Друга фаза - визнання автономності особистості, її права на свій стиль життя і самовизначення у світі. Третя фаза пов'язана з визнанням індивідуальних прав людини як державного службовця.
Імперативом є виникнення технологій "масової участі". Вони включають електронні мас медіа, спроможні передати в лічені секунди інформацію з центрального джерела всьому світу і, навпаки, за допомогою масових опитувань, конференцій, комп'ютерів, що автоматично фіксують відповіді громадян, ними можна настільки ж швидко одержати повідомлення про реакцію громадян на отриману інформацію.
В четвертому підрозділі "Протидія інформаційній війні" значна увага приділена проблемам протидії інформаційній війні як чиннику забезпечення національної безпеки. Інформаційна війна розглядається як специфічна форма реалізації інтересів тих або інших соціальних груп, що супроводжує людство протягом усієї його історії. З огляду на існуючі у світі процеси глобалізації телекомунікаційних мереж, можна припустити, що саме інформаційним видам агресії буде відданий пріоритет у майбутньому. Засобами протидії інформаційній війні є, насамперед, забезпечення державою права громадян на інформацію, проведення чіткої інформаційної політики, вирішення проблем власності в сфері інформації, визначення ролі держави в регулюванні всіх проблем в інформаційній сфері. Держава повинна постійно удосконалювати технічні засоби протидії інформаційній війні. Ці засоби повинні розроблятися власними силами, повинні бути вітчизняні наукові розробки, з тим, щоб виключити можливість технічного контролю за їх функціонуванням.
У здійсненні політики військового будівництва держава повинна передбачити корегування в підготовці військових спеціалістів в області інформаційного протиборства, вивчати, наприклад, досвід інформаційного протистояння під час недавніх військових конфліктів у Перській затоці, на Балканах та інших гарячих точках планети. Зокрема, предметом особливого вивчення повинні стати інформаційні дії Росії під час антитерористичної операції в Чечні, що є достатньо показовою в плані наслідків неякісної роботи інформаційних служб для престижу держави не тільки за кордоном, але, насамперед, у своїй країні.
У висновках підводяться підсумки результатів авторських пошуків, узагальнюються наукові погляди американських дослідників на роль інформаційної політики в житті суспільства, її наслідків, визначені підходи до подальшого дослідження цієї проблеми.
1. Дослідження вітчизняної та зарубіжної літератури, основних напрямків інформаційної політики в Україні та інших країнах дозволяє зробити висновок, що глобальною тенденцією є формування інформаційного суспільства. Це проект планетарного масштабу, в якому кожна нація буде рано чи пізно виступати в ролі співавтора, нести власні ідеї та культурні особливості. Український культурний, науковий, світоглядний внесок також важливий для реалізації проекту інформаційного суспільства. Інформаційна політика держави є тим засобом, з допомогою якого процес руху до інформаційного суспільства може стати більш ефективним.
2. Інформація є унікальним універсальним ресурсом, абсолютно “ліквідним” як з погляду легкості переміщення в просторі так і у часі, можливості бути загальнодоступною, а також перетворюватись в гроші. Саме універсальність інформації, що спирається на сучасну технічну базу у вигляді світових єлектронних мереж, перетворила її в потужну продуктивну силу та дозволила говорити про вступ людства в стадію інформаційного співтовариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ ЯК ФАКТОР РЕФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок