Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поетика Леоніда Талалая

Поетика Леоніда Талалая

Назва:
Поетика Леоніда Талалая
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,15 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка
Прокоф’єв Іван Петрович
УДК 82 – 1.161.2’06
Поетика Леоніда Талалая
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Кам’янець-Поділь-сько-го державного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Кудрявцев Михайло Григорович,
Кам’янець-Подільський державний університет, завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Дем’янівська Людмила Семенівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра української літератури ХХ ст., професор
кандидат філологічних наук
Лисенко Наталія Олексіївна,
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка
НАН України, відділ української літератури ХХ ст.,
науковий співробітник.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
кафедра української літератури, Міністерство освіти
і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “18” червня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського націо-нального університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01013, Київ-13, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “___” травня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор філологічних наук Л.М. Копаниця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми і стан її наукової розробки. Серед поетів, які утвердилися в українській літературі після шістдесятників, особливе місце належить Л. Талалаю. Його творчість стала невід’ємною ланкою літературного процесу останньої чверті ХХ ст., поглибила медитативність, філософічність тогочасної лірики. На жаль, за спостереженням І. Дзюби, “Якщо українські 60-ті роки... трохи поціновані, то проігнорованим або неоціненим адекватно залишається масштабніший процес другої половини 70-х років та років 80-х...” Дзюба І. Метод – це насамперед розуміння // Літ. Україна. – 2001. – 25 січня. – С. .. Аналогічні міркування висловлював і сам Л. Талалай Талалай Л. “І зрозумію вічність і себе” // Літ. Україна. – 1992. – 8 жовтня. – С. 4..
Перші вірші Л. Талалая літературна критика завважила ще на почат-ку 60-х (С. Крижанівський). На вихід дебютної книжки поета “Журавлиний леміш” відгукнулися кілька рецензентів: А. Стефанський, С. Тельнюк, А. Митро-польський, Г. Гордасевич. Але згодом позірна “тихість” Талалаєвої музи, незначна питома вага у його творчості “об’єктивної” (Л. Но-ви-чен-ко) лірики спричинили недостатню увагу до неї з боку критики і літерату-рознавства. У 90-х роках, як стверджує В. Базилевський, вона опинилася під завалами Базилевський В. Похвала Леонідові Талалаю. З нагоди 60-річного ювілею // Літ. Україна. – 2001. – 15 листопада. – С. 5..
Окремі грані поетичної еволюції Л. Талалая, його художнього світу, віршового інструментарію, творчі здобутки і втрати висвітлено у розвідках Л. Но-виченка, І. Дзюби, Г. Сивоконя, Т. Салиги, В. Базилевського, А. Ма-ка-рова, М. Рябчука, Я. Мельника, Л. Череватенка, В. Єршова. У працях В. Мо-рен-ця здійснено стислий аналітико-синтезуючий розгляд творчості поета 70-80-х років, вказано на його художні відкриття, схарактеризовано його дискурс як модерністське явище. Проведені дослідження створюють мозаїчну картину, в якій частково проявлені риси творчого портрета і художнього стилю лірика. Однак цій картині бракує цілісності і повноти. Поза серйозною увагою критиків опинилися вірші Л. Талалая 90-х років. Маловисвітле-ними залишаються питання системної організації його творів, їх образної цілісності, оптимального співвідношення образної дії формозмістових складників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Поетика Леоніда Талалая

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок