Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ОЦІНКА ВОДНЕВО-КОРОЗІЙНОГО РОЗТРІСКУВАННЯ СТАЛЕЙ

АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ОЦІНКА ВОДНЕВО-КОРОЗІЙНОГО РОЗТРІСКУВАННЯ СТАЛЕЙ

Назва:
АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ОЦІНКА ВОДНЕВО-КОРОЗІЙНОГО РОЗТРІСКУВАННЯ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛУЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СЕЛІВОНЧИК Тетяна Василівна
УДК 539.3:620.191.33:620.179.17
АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ОЦІНКА ВОДНЕВО-КОРОЗІЙНОГО РОЗТРІСКУВАННЯ СТАЛЕЙ
01.02.04-МЕХАНІКА ДЕФОРМІВНОГО ТВЕРДОГО ТІЛА
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луцьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луцькому державному технічному університеті та у
Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка Національної Академії наук України, м. Львів.
Науковий керівник – доктор технічних наук, старший науковий співробітник СКАЛЬСЬКИЙ Валентин Романович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка Національної академії наук України, м. Львів,
завідувач відділу акустико-емісійного діагностування елементів конструкцій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України АНДРЕЙКІВ Олександр Євгенович, Національний університет
імені Івана Франка, м. Львів, професор кафедри механіки;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
КНИШ Віталій Васильович, Інститут електрозварювання
ім. Є.О. Патона Національної академії наук України, м. Київ,
старший науковий співробітник відділу міцності зварних конструкцій
Захист відбудеться “ 06 ” листопада 2007 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 32.075.01 у Луцькому державному технічному університеті за адресою:
м. Луцьк, вул. Львівська, 75, 43018.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луцького державного технічного університету (м. Луцьк, вул. Львівська. 75).
Автореферат розіслано “ 05 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.Г. Бондарський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Одним з найнебезпечніших факторів, що знижує міцність і довговічність металічних елементів конструкцій, є одночасний вплив робочого середовища та механічного навантаження на фізико-хімічні властивості матеріалів. Така ситуація виникає під час експлуатування більшості обладнання відповідального призначення. Особливо це стосується теплової та атомної енергетики, хімічної і нафтохімічної промисловостей, трубопро-від-ного транспорту, а також інших галузей народного господарства, де використовуються обладнання і конcтрукції, що працюють в контакті з корозійними та водневмісними середовищами.
В Україні більша частина такого обладнання вже вичерпала свій проектний ресурс. Тому, гостро назріла необхідність створення нових надійних методів оцінки міцності та діагностування довговічності виробів і елементів конструкцій, які ще не виведені з довготривалої експлуатації. Хоча на даний час існує багато різних шляхів розв’язання цієї проблеми, але всі вони є ще не досить досконалими щодо оцінки ранніх стадій зародження і розвитку руйнування у матеріалах (головно сталях), спричиненого одночасною дією вище перерахованих факторів, а також не дають можливості виявляти їх динаміку розвитку. Цю проблему можливо вирішити, глибоко вивчивши вплив на механічні властивості таких найпоширеніших конструкційних матеріалів, як сталі, воднево-корозійного та механічного чинників сучасними методами, що ґрунтуються на нових фізичних явищах.
Воднево-корозійне розтріскування конструкційних сталей має свої особливості: ранні його стадії протікають всередині матеріалу і тривалий час це відбувається без виходу тріщин на зовнішню поверхню матеріалу, що додатково ускладнює їх виявлення. Виходячи із цього, актуальність досліджень полягає якраз у застосуванні для контролю та вивчення цих явищ, а також кількісної оцінки пошкодженості матеріалу, методу акустичної емісії (АЕ). Адже таке локальне руйнування супроводжується процесами, які генерують пружні хвилі АЕ.
У світовій практиці у сфері застосування явища акустичної емісії існує значний прогрес у розвитку апаратурної бази методу зі створенням багатоканальних акустико-емісійних комплексів і, в основному, розв’язанні задачі локації джерел акустичної емісії на великогабаритних об’єктах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АКУСТИКО-ЕМІСІЙНА ОЦІНКА ВОДНЕВО-КОРОЗІЙНОГО РОЗТРІСКУВАННЯ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок