Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОХРОНОЛОГІЯ ДОКЕМБРІЮ ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (архей – палеопротерозой).

ГЕОХРОНОЛОГІЯ ДОКЕМБРІЮ ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (архей – палеопротерозой).

Назва:
ГЕОХРОНОЛОГІЯ ДОКЕМБРІЮ ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (архей – палеопротерозой).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,35 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДЕРЖКОМГЕОЛОГІЇ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ
СТЕПАНЮК ЛЕОНІД МИХАЙЛОВИЧ
УДК. 550.42+550.93:551.71/.72(477)
ГЕОХРОНОЛОГІЯ ДОКЕМБРІЮ
ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
(архей – палеопротерозой).
Спеціальність 04.00.02. “геохімія”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора геологічних наук
К И Ї В - 2000 р.


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України
Науковий консультант академік НАН України
Щербак Микола Петрович
ІГМР НАН України, директор
Офіційні опоненти:
Доктор геолого-мінералогічних наук, професор,
академік НАН України Соботович Емлен Володимирович
(ДНЦ РНС НАН та МНС України)
Доктор геолого-мінералогічних наук, професор,
Михайло Іванович Толстой
(Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка).
Доктор геолого-мінералогічних наук, професор,
Віктор Павлович Кирилюк
(Львівський національний університет ім. Ів.Франка)
Провідна організація: Інститут геології і геохімії горючих копалин
НАН України (Львів).
Захист відбудеться “1” листопада 2000 р. о 1000 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.203.01 Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, за адресою: 03680, м. Київ-142, пр. акад. Палладіна, 34.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ІГМР НАН України,
Київ-142, пр. акад. Палладіна, 34
Автореферат розісланий "26" вересня 2000 р.
(дата)
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Томурко Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Радіогеохронологія - поки що єдиний надійний метод визначення віку "німих" ранньодокембрійських порід. Без застосування цього методу неможливо розвивати уявлення про ранню історію Землі, формування континентальної кори і, особливо, її найдревніших ділянок, до яких належить і західна частина Українського щита (УЩ). Специфіка цієї частини щита полягає не тільки в надзвичайній складності її геологічної будови, але і в великій насиченості дуже цінними корисними копалинами (Au, Ni, Mo, Fe, графіт, гранат, апатит та багато ін.). До цього часу стратиграфічне положення гнейсових асоціацій, деяких інтрузивних комплексів, включаючи і родовища корисних копалин, залишаються не визначеними, що не дозволяє реально оцінити виявлені та окреслити перспективи пошуків нових родовищ, не кажучи вже про побудову еволюційних схем розвитку всіх ранньодокембрійських утворень. І тільки з застосуванням комплексу сучасних методів (ізотопно-геохімічних, геохронологічних, мікрозондових і ін.) можна наблизитись до вирішення цих глобальних і конкретних завдань сучасної геології.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основу роботи складають результати досліджень автора з проектів ДКНТ України, Держкомгеології України та тематичних планів IГМР НАН України з вивчення геологічної будови УЩ. В рамках госпдоговірних робіт досліджувались кристалічні породи Анабарського щита.
Мета і основні завдання досліджень. На підставі польових спостережень, геохронометричних і ізотопно-геохімічних досліджень, вивчення внутрішньої будови кристалів акцесорного циркону із порід гранулiтових комплексів та визначення складу мінералів-включень в них: 1) уточнити послідовність формування гнейсових, інтрузивних та ультраметаморфічних комплексів західної частини УЩ; 2) встановити джерело (мантія – кора) гранітоїдних комплексів та первинну природу порід гранулiтових асоціацій; 3) визначити час проявлення головних геологічних процесів в породах гранулiтових комплексів; 4) реконструювати направленість зміни мінеральних парагенезисів в породах та порідних асоціацій, обумовлених послідуючими пізнішими геологічними процесами; 5) дати характеристику особливостей геодинамічного режиму формування земної кори західної частини УЩ.
Наукова новизна одержаних результатів: 1) Встановлено, що формування земної кори західної частини УЩ тривало понад 1,5 млрд. років шляхом додавання нових порцій речовини переважно мантійного походження; 2) визначено палеопротерозойських вік не лише для супракрустальних порід Волинського мегаблоку, але і для північної частини Дністровсько-Бузького (гніванська і березнинська товщі) і Росинсько-Тікицького районів УЩ; 3) доведено поліциклічний характер формування гранулiтових комплексів з тривалістю понад 1,5 млрд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ГЕОХРОНОЛОГІЯ ДОКЕМБРІЮ ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА (архей – палеопротерозой).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок