Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНА ГЕТЕРОГЕННІСТЬ НОВИН В НАЦІОНАЛЬНОМУ МЕДІА ПРОСТОРІ

СОЦІОКУЛЬТУРНА ГЕТЕРОГЕННІСТЬ НОВИН В НАЦІОНАЛЬНОМУ МЕДІА ПРОСТОРІ

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНА ГЕТЕРОГЕННІСТЬ НОВИН В НАЦІОНАЛЬНОМУ МЕДІА ПРОСТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Піронкова Оксана Феліксівна
УДК 316.776.22
СОЦІОКУЛЬТУРНА ГЕТЕРОГЕННІСТЬ НОВИН В НАЦІОНАЛЬНОМУ МЕДІА ПРОСТОРІ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті соціології Національної академії України.
Науковий керівник:
доктор соціологічних наук Костенко Наталія Вікторівна, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, Королько Валентин Григорович, Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук, Малес Людмила Володимирівна Київський національний університет імені Тараса Шевченка, асистент кафедри історії та теорії соціології.
Провідна установа:
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, кафедра прикладної соціології, Міністерство освіти і наук України, м. Харків.
Захист відбудеться “31“ жовтня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, м. Київ - 21, вул. Шовковична, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, м. Київ - 21, вул. Шовковична, 12.
Автореферат розісланий 25 серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна як суверенна держава усе ще знаходиться на етапі формування своїх основних соціальних інститутів. До таких інститутів, безсумнівно, належать і засоби масової інформації. Коли говорять про становлення інституту засобів масової інформації, то мають на увазі, по-перше, що поступово складаються спеціалізовані організації, що самостійно виробляють та поширюють інформаційні продукти різного виду: у нашому випадку - це газети, радіокомпанії та телекомпанії, що функціонують за участю держави, а також на підставі різних видів власності. Вони формують те, що в соціології масових комунікацій прийнято називати інформаційними потоками. Таких організацій Україна не одержала, та й не могла одержати, у спадщину, оскільки газети і по два національних канали телебачення й радіо виконували в радянський час переважно ретрансляторську функцію. По-друге, повинні скластися формально юридичні й конвенціональні правила, що регулюють виробництво й поширення інформації. По-третє, засоби масової інформації не тільки організовують національний інформаційний простір, але і починають виконувати в суспільстві інші соціально значимі функції.
Яким би поступовим не був процес формування національних медіа й упорядкування ними національного інформаційного простору, але він значно випередив процес теоретичного й емпіричного спостереження за тим, як відбувається становлення інституту ЗМІ. У силу різних причин, але саме телебачення, а не газети й радіо, виступає сьогодні головним дизайнером національного інформаційного простору. Однак вітчизняна соціологія масових комунікацій дуже мало може повідомити емпірично достовірних знань про структуру та зміст інформаційних потоків, про те, яким правилам підкоряється виробництво знаково-символічних систем, у які взаємодії вступають такі системи з аудиторією.
З виконаних в останнє десятиліття в Україні робіт теоретико-методологічні засади ЗМІ найповніші представлені в дослідженнях Н.В.Костенко, присвячених цінностям і символам у масовій комунікації, місцю та ролі медіа у виборчих кампаніях, що виконані нею як самостійно, так і керованими нею колективами. Проблеми глобального розвитку комунікаційних систем розглядаються в роботах О.В.Зернецької. Особливості включення мас-медіа в структуру паблік рілейшнз аналізуються в дослідженнях В.Г.Королька, Г.Г.Почепцова. Методологічні й методичні проблеми аналізу змісту (контент-аналізу) ЗМІ розглядаються також у роботах В.Ф.Іванова. Праці В.А.Полторака, Н.М Лисиці та інших дослідників, які спрямовані на виявлення правил функціонування медіа в сучасних умовах, а також вивченню процесів розповсюдження інформації та її сприйняття диференційованою аудиторією практично завершують перелік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНА ГЕТЕРОГЕННІСТЬ НОВИН В НАЦІОНАЛЬНОМУ МЕДІА ПРОСТОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок