Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні

Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні

Назва:
Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МАЦЕЛЮХ НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
УДК | 336.221
Вплив податків на
процеси ціноутворення в Україні
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ірпінь – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії державної податкової служби України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Мельник Петро Володимирович,
Академія державної податкової служби України,
ректор.
Офіційні опоненти:доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Вишневський Валентин Павлович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк),
завідувач відділу фінансових проблем ефективного використання виробничого потенціалу;
кандидат економічних наук, професор
Опарін Валерій Михайлович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри фінансів.
Провідна установа: | Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України,
відділ податкової політики та доходів (м. Київ).
Захист відбудеться 04.07.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .855.01 Академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. К. Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії державної податкової служби України за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
Автореферат розісланий 03 червня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Онишко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
За роки незалежності у процесі становлення ринкової економіки України особливого значення набули податкова політика і механізми її реалізації. Як засіб макроекономічного регулювання податкова політика тісно пов’язана з процесами ціно-утворення при створенні і розподілі валового внутрішнього продукту. Через податки реалізується специфічність фінансів, а за допомогою механізмів ціноутво-рення відбувається вилучення частини доданої вартості, яка надходить до бюджету. Податки, реалізуючись у цінах, формують фінансові відносини між суб’єктами еко-номічних процесів. Залежно від того, в яких пропорціях додана вартість розподіля-ється між державою, найманими працівниками і підприємцями, роль податків у формуванні цін може змінюватись. Саме тому для виявлення сучасних тенденцій у податковій політиці особливого значення набуває аналіз глибинних економічних процесів, у тому числі і процесів ціноутворення.
Актуальність теми. Перехід до ринкових механізмів ціноутворення і запро-вадження принципово нової системи оподаткування у першій половині 90-х років ХХ ст. призвели до змін у структурі випуску та цін товарів і послуг різних видів економічної діяльності. Крім того, нерівномірний розподіл податкового наван-таження між галузями економіки сприяв переважному розвитку одних видів еконо-мічної діяльності, пригнічуючи інші. Другу половину 90-х років в Україні можна охарактеризувати як період апробації ринкових механізмів, зокрема впровадження нових підходів до побудови системи оподаткування з урахуванням її впливу на рівень цін та фіскальну достатність. В умовах економічного спаду впродовж 90-х ро-ків у більшості галузей економіки України значного поширення небезпідставно набув стереотип про надмірне податкове навантаження як гальмо економічного зро-стання. За таких умов об’єктивним наслідком став дефіцит держбюджету, який ви-сту-пив домінуючим чинником при визначенні напрямів податкової політики, харак-теризуючи при цьому суперечність між фіскальними інтересами держави та фінан-со-вими можливостями реального сектора економіки.
Зміна тенденцій загальноекономічної динаміки в Україні зі спаду на зростання, що розпочалася на межі тисячоліть, вимагає і перегляду підходів щодо податкового навантаження на економіку. Особливої актуальності набуває вирішення проблеми оптимізації податкового механізму, що потребує розробки як теоретичної концепції податкової політики, так і практичного обґрунтування напрямів її реформування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок