Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Язичництво У КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ НАРОДНОГО ХРИСТИЯНСТВА В кИЇВСЬКІЙ рУСІ (ДРУГА ПОЛОВИНА іх - СЕРЕДИНА хііі СТОЛІТЬ)

Язичництво У КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ НАРОДНОГО ХРИСТИЯНСТВА В кИЇВСЬКІЙ рУСІ (ДРУГА ПОЛОВИНА іх - СЕРЕДИНА хііі СТОЛІТЬ)

Назва:
Язичництво У КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ НАРОДНОГО ХРИСТИЯНСТВА В кИЇВСЬКІЙ рУСІ (ДРУГА ПОЛОВИНА іх - СЕРЕДИНА хііі СТОЛІТЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОРЕЙКО Юрій Григорович
УДК 947. 021/. 026
 
Язичництво У КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ
НАРОДНОГО ХРИСТИЯНСТВА В кИЇВСЬКІЙ рУСІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА іх - СЕРЕДИНА хііі СТОЛІТЬ)
07.00.01- Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДОНЕЦЬК -2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України (м.Луцьк)
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
Півницький Микола Дементійович,
професор кафедри історії України
Волинського державного університету
ім.Лесі Українки
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук, професор
Лях Сергій Романович,
завідувач кафедри історії України
Запорізького державного університету
- кандидат історичних наук, доцент
Троян Микола Петрович,
доцент кафедри історії України
Донецького національного університету
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра історії для гуманітарних факультетів
 
Захист відбудеться 23 березня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (83055,
м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп.; ауд. 32).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055,
м. Донецьк, вул. Університетська, 24 ).
Автореферат розісланий 19 лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В контексті нинішнього інтересу до релігійних вірувань українського народу та історії їх розвитку особливо гостро постає необхідність дослідження і збереження духовних надбань попередніх поколінь, позаяк об'єктивне вивчення історичної спадщини народу і врахування її уроків сприятиме визначенню подальших шляхів розбудови громадянського суспільства в Україні.
Протягом семидесяти років існування тоталітарного режиму, в умовах якого українська офіційна історіографія розглядала історію релігії з атеїстично-матеріалістичної точки зору, дослідження у цій галузі науки в більшості випадків зводилися до проблем соціального підгрунтя хрещення Київської Русі, історії формування церковної організації, діяльності окремих видатних діячів церкви тощо. В світлі сьогоднішніх державотворчих процесів, які супроводжуються відродженням національної культури, є всі умови для грунтовного дослідження вітчизняної історії в тому числі й питань, пов'язаних зі зміною релігії в Київській Русі.
Процес заміни давньоруського язичництва християнством, який розтягнувся на кілька століть, часто розглядається дослідниками через призму певної релігійної конфесії, що призводить до необ'єктивності і однобокості в оцінках впливу світових християнських центрів на вибір релігії Володимиром. Ще один аспект проблеми полягає в наявності діаметрально протилежних точок зору щодо наслідків християнізації українського народу, автори яких або надто перебільшують роль християнства в українській культурі, натомість недооцінюючи язичництво або ж абсолютизують значення останнього, надаючи християнському впливові негативного забарвлення. Об'єктивний і незаангажований погляд на процес становлення народного християнства дозволить вирішити ряд наукових проблем, пов'язаних із взаємодією язичництва і християнства в Київській Русі другої половини ІХ – середини ХІІІ століть.
Запровадження Володимиром Святославовичем християнства офіційною релігією у Київській Русі стало новим поштовхом у процесах взаємовпливу його з язичництвом і формування такого феномена як “Київське християнство”. З опорою на етнічну релігійну традицію, використання прийнятних форм східної (візантійсько-православної) та західної (римо-католицької) гілок християнства в Київській Русі в кінці Х-середині ХІІІ ст. була здійснена спроба впровадити варіант християнства, що в своїй основі мав кирило-мефодіївську спадщину, вивчення впливу якої на характер співіснування старої та впроваджуваної релігій відіграє конструктивну роль у розробці шляхів порозуміння і співпраці церков, які функціонують в Україні на сучасному етапі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Язичництво У КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ НАРОДНОГО ХРИСТИЯНСТВА В кИЇВСЬКІЙ рУСІ (ДРУГА ПОЛОВИНА іх - СЕРЕДИНА хііі СТОЛІТЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок