Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАРІАНТНІСТЬ РОСІЙСЬКИХ ТЕРМІНІВ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ В СИСТЕМНОМУ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНОМУ АСПЕКТАХ

ВАРІАНТНІСТЬ РОСІЙСЬКИХ ТЕРМІНІВ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ В СИСТЕМНОМУ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНОМУ АСПЕКТАХ

Назва:
ВАРІАНТНІСТЬ РОСІЙСЬКИХ ТЕРМІНІВ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ В СИСТЕМНОМУ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНОМУ АСПЕКТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,58 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Дніпропетровський національний університет
НЕЖЕНЕЦЬ ЕЛЕОНОРА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 811.161.1`276.6
ВАРІАНТНІСТЬ РОСІЙСЬКИХ ТЕРМІНІВ
ЮРИСПРУДЕНЦІЇ В СИСТЕМНОМУ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНОМУ АСПЕКТАХ
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наукДніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та російського мовознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Пристайко Тамара Степанівна, професор
кафедри загального та російського мовознавства
Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Прадід Юрій Федорович,
завідувач кафедри українознавства та мовної
підготовки, проректор з навчальної роботи
Кримського факультету Національного
університету внутрішніх справ
кандидат філологічних наук, доцент
Шашкіна Наталія Іванівна,
завідувач кафедри іноземних мов Придніпровської державної академії будівництва та архітектури
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
кафедра загального та російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 26 ” -вересня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корпус 1, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49025, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13).
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент М. С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення термінологічної варіантності, крім загальномовного, онтологічного, набуває у сфері спеціальної комунікації значного методологічного і практичного значення, бо варіювання викликає в спеціальному мовленні явища, з якими або „настійливо борються” (К. Авербух), або ж, у кращому випадку, намагаються осмислити їх як закономірні, зумовлені когнітивними і комунікативно-прагматичними факторами, пов'язаними із пізнавальною діяльністю людини.
Численні дослідження свідчать, що різні вияви варіантності термінів широко представлені як у сфері фіксації – термінологічних словниках, так і у сфері функціонування (наукових та навчально-наукових текстах) різних спеціальних мов.У цьому плані не є винятком і мова юридичної науки, саме найменування якої характеризується варіативністю планів вираження та змісту: Правознавство – 1) те ж саме, що юридична наука, юриспруденція; 2) назва юридичної спеціальності в навчальних закладах [Большой юридический словарь. – М., 2002. – С. 466].
Актуальність нашого дослідження зумовлена, по-перше, необхідністю вивчення явища варіантності термінів юриспруденції, яке певною мірою віддзеркалює сучасний стан правознавчої термінології в цілому. У метамові юридичної науки безпосередньо відбиваються всі зміни, викликані активними процесами фактичного оновлення правничої бази нашої держави, що пов’язані з якісними змінами і глибокими перетвореннями в економіко-правовому та соціально-політичному просторі пострадянських держав, з перебудовою правової системи в умовах поглиблення інтеграції держав і міжнародних зв’язків. Постійна взаємодія різних правових систем, різних наукових шкіл, теорій та напрямків, різних мов на рівні терміносистем сприяє, з одного боку, збагаченню вітчизняної терміносистеми за рахунок лексичних та семантичних запозичень, а з іншого – продукує до метамови юридичної науки значну кількість неоднозначних термінів, дублетів (російського і запозиченого, нового і старого, повного і скороченого), еквівалентів, синонімів та інших мовних явищ, що все частіше об'єднуються загальним поняттям варіанта (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ВАРІАНТНІСТЬ РОСІЙСЬКИХ ТЕРМІНІВ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ В СИСТЕМНОМУ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНОМУ АСПЕКТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок