Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИЧНІ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИЧНІ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИЧНІ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,53 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. Драгоманова
ТРИУС Юрій Васильович
УДК 378.147:51:004.588
КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИЧНІ СИСТЕМИ
НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН
У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.02 — теорія і методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Черкаському національному університеті
імені Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
Жалдак Мирослав Іванович,
Національний педагогічний університет імені
М. П. Драгоманова, завідувач кафедри інформатики
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Михалін Геннадій Олександрович,
завідувач кафедри вищої математики
Білоцерківської філії МАУП;
доктор фізико-математичних наук, професор
Лагно Віктор Іванович,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В. Г. Короленка, завідувач кафедри математичного аналізу та інформатики;
доктор технічних наук, професор
Широчин Валерій Павлович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, професор кафедри обчислювальної техніки.
Провідна установа: Мелітопольський державний педагогічний університет, кафедра інформатики, Міністерство освіти і науки України, м. Мелітополь.
Захист відбудеться “28” грудня 2005 р. о 12-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.03 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “25” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. До актуальних проблем соціально-економічного і науково-технічного розвитку суспільства сьогодні відносяться проблеми розвитку, удосконалення і широкого впровадження в повсякденну практику інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), використання яких дозволяє значно збільшити ефективність інформаційних процесів – збирання, пошуку, систематизації, аналізу, зберігання, узагальнення, опрацювання, подання і передавання різноманітних відомостей і даних. Організовану сукупність документованих відомостей і даних, призначену для задоволення інформаційних потреб споживача, називають інформаційним ресурсом.
Сьогодні від досконалості методів і засобів опрацювання і використання інформаційних ресурсів істотно залежить ефективність функціонування економіки, науки, освіти, охорони здоров'я та інших соціальних і виробничих підсистем.
Одним з аспектів сучасного розуміння інформаційного ресурсу є те, що він має подвійну природу: з одного боку, являє собою ресурс розвитку науки і техніки, значущість якого зростає з прискоренням науково-технічного прогресу, з іншого боку, виступає якісною характеристикою рівня розвитку суспільства.
Саме другий аспект розуміння інформаційного ресурсу став основою створення сучасної концепції інформаційного суспільства.
За визначенням Комісії Європейського Союзу інформаційне суспільство – це суспільство, в якому діяльність людей здійснюється на основі використання послуг, що надаються за допомогою інформаційних технологій та технологій зв’язку.
З філософської точки зору інформаційне суспільство – соціологічна концепція, що визначає головним чинником розвитку суспільства виробництво та використання науково-технічних та інших інформаційних ресурсів.
Витоки цієї концепції знаходяться в теоретичних положеннях доктрин постіндустріалізму, які підкреслюють центральну роль знання в розвитку суспільства і констатують прискорений рух від виробництва матеріальних благ до виробництва послуг та інформаційних ресурсів.
Важливого значення при цьому набуває проблема постійної відповідності освітнього і культурного рівня людини швидкому розвитку науки й техніки, змінам у соціально-економічних відносинах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Реферат на тему: КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНІ МЕТОДИЧНІ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок