Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук / сторінка 2

Назва:
Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Таким чином, фундаментальні дослідження кристалічного стану речовини, методологічною основою якого є неподільність тріади, структура – властивості – ріст кристалів, і надалі слугуватимуть науково-технічному прогресу більшості сучасних галузей нової техніки.
Серед елементів періодичної системи провідне місце посідають перехідні метали, наявність в яких незаповнених електронних d-підрівнів призводить до специфічних хімічних та фізичних властивостей, чим пояснюється підвищена увага до них та сполук, які утворюються як між d-елементами, так і d- з p-елементами. Сплави систем {Ti,V,Zr}-M-{Sn,Sb}, де M-перехідний метал, володіють великим спектром різноманітних властивостей. Широке застосування в електротехніці, як резистивні матеріали, мають сплави на основі Мангану (манганін, ізабеллін, новоконстантан). Сплави на основі титану та ванадію з оловом, внаслідок своєї міцності, легкості та корозійної стійкості використовуються в літако- та кораблебудуванні. Цирконій та його сплави застосовують в атомній енергетиці. Тернарні сполуки еквіатомного складу елементів підгрупи Титану зі Станумом та Стибієм (ZrNiSn, TiNiSn, TiCoSb) характеризуються напівпровідниковими властивостями, що обумовлено особливостями кристалічної будови. Взаємодія компонентів, кожен з яких має специфічні властивості, може проявитися у багатокомпонентних сплавах широким діапазоном різноманітних фізико-хімічних властивостей.
Предметом роботи є дослідження потрійних систем {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb} з метою побудови ізотермічних перерізів діаграм стану, вивчення кристалічної структури і властивостей знайдених тернарних сполук, а також твердих розчинів на основі бінарних сполук.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з науково-технічними програмами Міністерства освіти України за науковим напрямком 70 “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України” та по держбюджетній темі ХК-54Б “Магнітні та електрокінетичні властивості нових інтерметалічних фаз на основі рідкісноземельних та перехідних елементів”, № державної реєстрації 0100U001431. Виконана робота полягала в експериментальному дослідженні електрокінетичних та магнітних властивостей інтерметаличних сполук та твердих розчинів на їх основі.
Мета і задачі дослідження. Дослідження взаємодії компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, дослідження кристалічної структури, фізичних властивостей тернарних станідів і антимонідів перехідних металів та твердих розчинів на основі бінарних сполук.
Обєкт дослідження: взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}.
Предмет дослідження: ізотермічні перерізи діаграм стану систем {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb} при температурах 770 і 870 К, кристалічні структури інтерметалічних сполук, фізичні властивості тернарних станідів і антимонідів перехідних металів та твердих розчинів на основі бінарних сполук.
Методи дослідження: рентгенівський фазовий аналіз; рентгеноструктурний аналіз; мікроструктурний аналіз; двохзондовий метод вимірювання електроопору; магнітна сприйнятливість досліджувалась методом Фарадея.
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану потрійних систем {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb} при 770 і 870 К в повному концентраційному інтервалі. Досліджено зразки окремих складів в системах Ti-{Cr,Fe,Co,Ni}-Sb, а також твердий розчин на основі сполуки ZrNiSn. Уточнено кристалічну структуру для 8 тернарних сполук. Підтверджено існування однієї тернарної сполуки (з трьох відомих в літературі). Досліджені температурні залежності питомого електроопору, термоелектрорушійної сили, магнітної сприйнятливості та намагніченості, визначені спектри електронного парамагнітного резонансу та інші характеристики тернарних сполук, а також твердих розчинів на основі бінарних сполук.
Практичне значення одержаних результатів. Одержані експериментальні результати розширюють уявлення про взаємодію двох перехідних металів зі Станумом або Стибієм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок