Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук / сторінка 4

Назва:
Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Як гетер використовували губчастий титан. Маса сплавів знаходилась в межах 13 г. Контроль втрат шихти після плавки проводили повторним зважуванням і, якщо маса зразка відхилялась від маси шихти не більше ніж на
1 мас.%, то склад сплаву приймали рівним складу шихти. Для гомогенізації сплави відпалювались у евакуйованих ампулах з кварцового скла при температурах 770 та 870 К. Після відпалу сплави гартували в холодній воді.
Рентгенівський фазовий аналіз (метод порошку) використовувався для побудови ізотермічних перерізів діаграм стану досліджуваних систем. Фазовий аналіз проводився методом порошку, порошкограми знімали в камерах Дебая РКД-57 (діаметр 57.3 мм, Cr K – випромінювання, час експозиції 1.52.0 год.) та з використанням порошковового дифрактометра ДРОН-2.0 (Fe K - випромінювання, Si - як внутрішній еталон). Визначення кристалічної структури сполук проводилось методом порошку. Використовувались профілі, одержані дискретним скануванням на дифрактометрах HZG-4А, Siemens D 5000 та Bruker 8D (Cu K - випромінювання). Всі розрахунки, повязані з розшифруванням та уточненням структури сполук, проводились за допомогою пакету програм CSD, FullProf та DBWS-9807PC.
Мікроструктурний аналіз проводився для уточнення фазових рівноваг, встановлення границь твердих розчинів, а також з метою визначення кількості фаз.
Залежність питомого електроопору () від температури (80380 К) для полікристалічних зразків правильної геометричної форми у вигляді прямокутних паралелепіпедів, вирізаних на електроіскровій установці ЭХ-1331 з імпульсним генератором, вимірювалась двохзондовим методом.
Диференціальна термо-ерс S (коефіцієнт Зеєбека) визначалась відносно Міді в інтервалі температур 80380 К. Зразок закріплювали між мідними фіксаторами з впаяними в них двома мідь-константановими термопарами. Фіксатори одночасно служили провідниками тепла до торців зразка. За допомогою мікропічки, що встановлена на одному з фіксаторів, на зразках створювався градієнт температури 510 К.
Дослідження залежності питомої магнітної сприйнятливості від температури (801070 К), проводилось відносним методом Фарадея в магнітних полях до 0.8 МА/м. Як еталон використовували сполуку HgCo(CNS)4. Обчислення еф і парамагнітних точок Кюрі проводилось методом МНК. Для вивчення властивостей магнітновпорядкованих сплавів використовувався вібраційний магнетометр системи Фонера (напруженість досягала 0.9 МА/м). Для проведення вимірювання магнітної сприйнятливості та залежності намагніченості зразків від поля в інтервалі температур 4.2300 К використовувався SQUID магнетометр. ЕПР спектри досліджувалися на спектрометрі RADIOPAN SE/X-2545 в магнітному полі з частотою 100 кГц при температурах 80 і 300 К.
У третьому розділі наведені результати дослідження потрійних систем {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb} при 770 К та 870 К, вивчення кристалічної структури знайдених сполук, дослідження фізичних властивостей тернарних сполук і твердих розчинів на основі бінарних сполук.
Результати експерименту
Система Ti-Mn-Sn (рис. 1.а) досліджена на 130 сплавах. На основі бінарних сполук Mn3Sn, Ti6Sn5 та Ti3Sn утворюються тверді розчини заміщення, область гомогенності яких простягається до 20.5 ат.% Ti, 26.5ат.% Mn та 7.6 ат.% Mn, відповідно. При температурі 770 К в системі утворюється сполука TiMnSn4.
В системі Ti-Mn-Sb (рис. 1.б) було виготовлено 117 сплавів. При 870 К в системі утворюється одна сполука Ti5Mn0.45Sb2.55. На основі бінарного антимоніду MnхSb утворюється складний твердий розчин включення-заміщення, який описується формулою TiyMnx-ySb (x=1.01.16, y=00.1).
Рис. 1 Ізотермічні перерізи діаграм стану систем: а - Ti-Mn-Sn при 770 К; б - Ti-Mn-Sb при 870 К.
Система V-Mn-Sn (рис. 2.а) досліджена на основі 125 сплавів. Фазові рівноваги при температурі відпалу 770 К характеризуються утворенням протяжних твердих розчинів заміщення на основі сполук Mn3Sn, Mn2Sn, V2Sn3 і V3Sn, розчинність третього компоненту 21 ат.% V, 20 ат.% V, 10 ат.% Mn і 9 ат.% Mn, відповідно. Сполука MnSn2 розчиняє ~3 ат.% Ванадію. Тернарних сполук в системі V-Mn-Sn не знайдено.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок