Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук / сторінка 8

Назва:
Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одне з пояснень наявності відємної кривизни на залежності (Т) повязане з особливістю електронної структури - виникнення s–d розсіювання і можливо, наявності вузького піку густини станів в області рівня Фермі. Інша трактовка базується на статистичному розподілі атомів, тобто порушенні періодичності розсіюючого потенціалу і наближення довжини вільного пробігу електрона до міжатомних віддалей.
Основна роль у формуванні залежності (Т) для твердих розчинів, належить неперіодичності розсіюючого потенціалу, яка може бути обумовлена частковим статистичним заповненням кристалографічних позицій атомами М і М.
Магнетокристалічна анізотропія спостережена в твердому розчині на основі бінарного станіду Mn3Sn, яка проявляється у виникненні ВЛН. Сполука Mn3Sn при низьких полях і температурах проявляє метамагнетизм, магнітні моменти атомів Mn починають впорядковуватись вздовж прикладеного магнітного поля, з подальшою переорієнтацією магнітних моментів.
Високі значення магнітної сприйнятливості сполук Ti6Sn5 і Ti3Sn, при практично незмінній залежності (Т), можливо, пояснюються електронною будовою атома Титану або появою зародкового магнетизму. Магнітне впорядкування може виникати завдяки розщепленню 3d-зони на дві підзони за напрямком намагніченості та протилежно.
Щодо сполук структурного типу W5Si3, існує три можливі інтерпретації магнітної поведінки. Незвичний характер залежностей -1(Т) для сполук цього структурного типу можна пояснити, виходячи з наявності високої густини станів на рівні Фермі. Тоді 0, яке пропорційне густині станів на рівні Фермі, повинно би характеризуватися степеневою залежністю від температури. З іншого боку, в інтервалі температур 4.2320 K магнітну сприйнятливість сполуки Ti5Mn0.45Sb2.55 можна описати модифікованим законом Кюрі-Вейса. Ефективний магнітний момент, розрахований на атом Mn, становить 1.1 Б. Зважаючи на склад і металічний характер поведінки питомого електроопору сполуки, можна припустити, що 3d - електрони Мангану є делокалізованими, що і призводить до малого значення магнітного моменту. З іншої точки зору, хід кривих температурної залежності оберненої магнітної сприйнятливості сполук Ti5Mn0.45Sb2.55, Ti5Cr1-xSb2+x, Ti5Fe0.58Sb2.42 та Ti5Co0.46Sb2.56 є подібним на залежність-1(Т) для феримагнетиків. Феримагнетизм може бути зумовлений атомами перехідного металу, які займають положення 4(а) та утворюють статистику з атомами Sb, що спричиняє існування двох колінеарних магнітних підграток, які протилежно орієнтовані і містять нееквівалентну кількість носіїв магнетизму, з точкою Нееля нижчою від 4.2 К. Непряма обмінна магнітна взаємодія атомів Мангану реалізується через атоми Sb (Mn2+-Sb-Mn2+).
Проведені дослідження фізичних властивостей твердого розчину
ZrNi1-xMnxSn вказують, що, на відміну від вище розглянутих сполук і твердих розчинів, в яких особливості залежності (Т) визначаються процесами розсіювання носіїв заряду, в твердому розчині ZrNi1-xMnxSn поведінка залежності (Т) визначається активаційними процесами.
В зразках твердого розчину ZrNi1-xMnxSn, не дивлячись на зменшення концентрації Mn (до x=0.001), зберігається залежність магнітної сприйнятливості від поля. Це може бути доказом наявності магнітної взаємодії між атомами Mn в сплавах ZrNi1-xMnxSn. Залежність –1(Т) описується законом Кюрі-Вейса з відповідними значеннями магнітних моментів 33.75 Б/Mn для x=0.005, 0.01 і 0.03 при високих температурах. Температурна залежність оберненої магнітної сприйнятливості зразка ZrNi0.999Mn0.001Sn не описується законом Кюрі-Вейса до 420 K. Високі позитивні значення параметра Вейса, на нашу думку, вказують на те що всі досліджені сплави характеризуються феромагнітним впорядкуванням, або відбувається заморожування магнітних моментів атомів Мn в структурі типу спінового скла.
Висновки
1.
Методами рентгенофазового, рентгеноструктурного та мікроструктурного аналізів вперше встановлено характер взаємодії компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb} і побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану при 770 К і 870 К в повному концентраційному інтервалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Взаємодія компонентів в системах {Ti,V,Zr}-Mn-{Sn,Sb}, кристалічна структура, магнітні та електричні властивості тернарних сполук

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок